Jordanië op de Olympische Zomerspelen 2024
Jordanië op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Jordanië | ||||||||||||||||
IOC-landcode | JOR | ||||||||||||||||
NOC | Jordan Olympic Committee (en) (ar) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jordanië op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
|
Jordanië zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs.
Aantal Deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 1 | 0 | 1 |
Boksen Boksen | 1 | 0 | 1 |
Gymnastiek Gymnastiek | 1 | 0 | 1 |
Taekwondo Taekwondo | 2 | 2 | 4 |
Tafeltennis Tafeltennis | 1 | 0 | 1 |
totaal | 6 | 2 | 8 |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Loopnummers
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Mo'ath Alkhawaldeh | marathon | n.v.t. |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Obada Al-Kasbeh | lichtgewicht |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Turnen
Voor het eerst in de geschiedenis heeft Jordanië één gymnast gekwalificeerd om deel te nemen aan de spelen. Ahmad Abu Al-Soud verzekerde zich van een quotaplaats doordat hij de hoogst in aanmerking komende gymnast werd, die nog niet gekwalificeerd was, via de eindrangschikking van de FIG Artistieke Gymnastiek Wereldbeker 2024 op het paard met bogen.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
Ahmad Abu Al-Soud | voltige | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. | n.v.t. |
Taekwondo
Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Zaid Kareem | -68 kg | |||||||
Saleh Al-Sharabaty | -80 kg |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Julyana Al-Sadeq | -67 kg | |||||||
Rama Abu Al-Rub | +67 kg |
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Zaid Abo-Yaman | enkelspel |
Bronnen en noten