Colombia op de Olympische Zomerspelen 2024
Colombia op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Colombia | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | COL | |||||||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico Colombiano (es) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Colombia op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Colombia op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Colombia zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal Deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 8 | 10 | 18 |
Boksen Boksen | 1 | 4 | 5 |
Boogschieten Boogschieten | 3 | 1 | 4 |
Gewichtheffen Gewichtheffen | 2 | 2 | 4 |
Golf Golf | 2 | 1 | 3 |
Gymnastiek Gymnastiek | 2 | 1 | 3 |
Judo Judo | 0 | 1 | 1 |
Kanovaren Kanovaren | 0 | 1 | 1 |
Paardensport Paardensport | 1 | 0 | 1 |
Schermen Schermen | 1 | 0 | 1 |
Schoonspringen Schoonspringen | 3 | 0 | 3 |
Skateboarden Skateboarden | 1 | 1 | 2 |
Triatlon Triatlon | 0 | 1 | 1 |
Voetbal Voetbal | 0 | 18 | 18 |
Wielersport Wielersport | 9 | 6 | 15 |
Worstelen Worstelen | 2 | 2 | 4 |
Zeilen Zeilen | 1 | 0 | 1 |
Zwemmen Zwemmen | 1 | 1 | 2 |
totaal | 37 | 50 | 87 |
Deelnemers en Resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Loopnummers
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | series | herkansingen | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Ronal Longa | 100 m | n.v.t. | |||||||||
Jhonny Rentería | n.v.t. | ||||||||||
Éider Arévalo | 20km snelwandelen | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | herkansingen | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Evelis Aguilar | 400 m | ||||||||
Lina Licona | |||||||||
Angie Orjuela | marathon | n.v.t. | |||||||
Sandra Arenas | 20km snelwandelen | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | finale | |
---|---|---|---|
tijd | rang | ||
marathon snelwandelen | |||
Technische nummers
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Geiner Moreno | hinkstapspringen | ||||
Arnovis Dalmero | verspringen | ||||
Mauricio Ortega | discuswerpen |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Natalia Linares | verspringen | ||||
María Lucelly Murillo | speerwerpen | ||||
Flor Ruiz |
Meerkamp
- Vrouwen
atlete | onderdeel | 100 h | hs | ks | 200 m | vs | sw | 800 m | totaal | rang | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Martha Araújo | zevenkamp | res. | |||||||||
pnt. |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Yilmar González | vedergewicht |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Ingrit Valencia | vlieggewicht | ||||||
Yeni Arias | bantamgewicht | ||||||
Valeria Arboleda | vlieggewicht | ||||||
Angie Valdés | lichtgewicht |
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Santiago Arcila | individueel | |||||||||
Jorge Enríquez | ||||||||||
Andrés Hernández | ||||||||||
Santiago Arcila Jorge Enríquez Andrés Hernández | team | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Ana Rendón | individueel |
- Gemengd
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
team |
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atlete | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Luis Javier Mosquera | -73 kg | ||||||
Yeison López | -89 kg |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Yenny Álvarez | -59 kg | ||||||
Mari Sánchez | -71 kg |
Golf
Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | totaal | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | score | score | score | score | par | rang | ||
Camilo Villegas | mannen | |||||||
Nico Echavarría | ||||||||
Mariajo Uribe | vrouwen |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Turnen
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
Ángel Barajas | meerkamp |
- Vrouwen
Turnster(s) | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Toestel | Totaal | Plaats | Toestel | Totaal | Plaats | ||||||||
Sprong | Brug | Balk | Vloer | Sprong | Brug | Balk | Vloer | ||||||
Luisa Blanco | meerkamp |
Trampoline
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
Ángel Hernández | mannen |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Erika Lasso | −48 kg |
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Sprint
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Manuela Gómez | C-1 200 m |
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Jumping
ruiter | paard | onderdeel | kwalificatie | finale | jump-off | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
strafpunten | rang | strafpunten | tijd | rang | strafpunten | tijd | rang | |||
René Lopez | Kheros Van'T Hoogeinde | individueel |
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Jhon Édison Rodríguez | degen |
Schoonspringen
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
Daniel Restrepo | 3 m plank | ||||||
Luis Uribe | |||||||
Alejandro Solarte | 10 m toren |
Skateboarden
Zie Skateboarden op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Jhancarlos González | street |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Jazmín Álvarez | street |
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Camila Osorio | enkelspel |
Triatlon
Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Individueel
Atleet | Evenement | Zwemmen(1.5 km) | Rang 1 | Fietsen (40 km) | Rang 2 | Lopen(10 km) | Totaal Tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Carolina Velásquez | Vrouwen |
Voetbal
Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
Atleten | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
nog te bepalen | vrouwen | zie onder |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Frankrijk | ||||||||
2 | Colombia | ||||||||
3 | Canada | ||||||||
4 | Nieuw-Zeeland |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
25 juli 2024 | 21:00 | Frankrijk | Colombia | ||||
28 juli 2024 | 17:00 | Nieuw-Zeeland | Colombia | ||||
31 juli 2024 | 21:00 | Colombia | Canada | ||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Baanwielrennen
- Keirin
atleet | onderdeel | ronde 1 | herkansing | kwartfinale | halve finale | finale |
---|---|---|---|---|---|---|
rang | rang | rang | rang | rang | ||
Cristian Ortega | keirin (mannen) | |||||
Kevin Quintero | ||||||
Martha Bayona | keirin (vrouwen) | |||||
Stefany Cuadrado |
- Omnium
atleet | onderdeel | scratchrace | temporace | afvalrace | puntenrace | totaal punten | rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
rang | punten | rang | punten | rang | punten | rang | punten | ||||
Fernando Gaviria | omnium (mannen) |
- Sprint
atleet | onderdeel | kwalificaties | ronde 1 | herkansing 1 | ronde 2 | herkansing 2 | ronde 3 | herkansing 3 | kwartfinale | halve finale | finale/BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Cristian Ortega | sprint (mannen) | ||||||||||||
Kevin Quintero | |||||||||||||
Martha Bayona | sprint (vrouwen) | ||||||||||||
Stefany Cuadrado |
BMX
- Freestyle
atleet | onderdeel | kwalificatie | finele | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Queen Saray Villegas | freestyle (vrouwen) |
- Race
atleet | onderdeel | kwartfinale | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | uitslag | rang | ||
Diego Arboleda | race (mannen) | ||||||
Mateo Carmona | |||||||
Carlos Ramírez | |||||||
Gabriela Bolle | race (vrouwen) | ||||||
Mariana Pajón |
Mountainbike
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Diego Arias | cross-country (mannen) |
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Santiago Buitrago | wegwedstrijd | ||
Daniel Martínez | |||
tijdrit |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Paula Patiño | wegwedstrijd |
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Grieks-Romeins
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Jair Cuero | −77 kg | ||||||
Carlos Muñoz | −87 kg |
Vrije stijl
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Alisson Cardozo | −50 kg | ||||||
Tatiana Rentería | −76 kg |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorrondes | kwartfinale | halve finale(s) | finales(s) | rang | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
Victor Bolaños | Formula Kite | n.v.t. |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Anthony Rincón | 100 m rugslag |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Stefanía Gómez | 100 m schoolslag |
Bronnen en noten