UCI Europe Tour 2024
UCI Europe Tour 2024 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Europa | ||||||
Editie | 20 | ||||||
Jaar | 2024 | ||||||
Data | 20 januari t/m 20 oktober | ||||||
Organisator | UCI | ||||||
Evenementen | 196 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De UCI Europe Tour 2024 is de twintigste editie van de UCI Europe Tour, een van de vijf continentale circuits op de wielerkalender 2024 van de UCI.
Er zijn 196 wedstrijden onderdeel van de Europe Tour in 2024. De eerste wedstrijd is de Clàssica Comunitat Valenciana op 20 januari en de laatste wedstrijd is de Ronde van Roemenië van 15 t/m 20 oktober. De wedstrijden hebben een UCI-wedstrijdcategorie van 1.1, 1.2 (beide eendagskoersen) of 2.1, 2.2 (beide etappewedstrijden).
Uitslagen
Januari
Datum | Wedstrijd | Cat. | Winnaar | Team |
---|---|---|---|---|
20 | Clàssica Comunitat Valenciana | 1.1 | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla |
21 | Gran Premio Castellón | 1.1 | Michael Matthews | Team Jayco AlUla |
24 | Trofeo Calvià | 1.1 | Simon Carr | EF Education-EasyPost |
25 | Trofeo Ses Salines-Felanitx | 1.1 | Paul Magnier | Soudal Quick-Step |
26 | Trofeo Serra Tramuntana | 1.1 | Lennert Van Eetvelt | Lotto Dstny |
27 | Trofeo Pollança-Port d'Andratx | 1.1 | Pelayo Sánchez | Movistar Team |
27 | Grand Prix Antalya Airport City | 1.2 | Binyan Ma | China Glory-Mentech Continental Cycling Team |
28 | GP La Marseillaise (2024) | 1.1 | Kevin Geniets | Groupama-FDJ |
28 | Trofeo Palma | 1.1 | Gerben Thijssen | Intermarché-Wanty |
31-4/2 | Ster van Bessèges | 2.1 | Mads Pedersen | Lidl-Trek |
Februari
Datum | Wedstrijd | Cat. | Winnaar | Team |
---|---|---|---|---|
3 | Grand Prix Apollon Temple | 1.2 | Binyan Ma | China Glory-Mentech Continental Cycling Team |
8-11 | Ronde van Antalya | 2.1 | Davide Piganzoli | Polti-Kometa |
8-11 | Ronde van de Provence | 2.1 | Mads Pedersen | Lidl-Trek |
10 | Ronde van Murcia | 1.1 | Ben O'Connor | Decathlon-AG2R La Mondiale |
12 | Clásica Jaén Paraíso Interior (2024) | 1.1 | Oier Lazkano | Movistar Team |
16 | Classic Var (2024) | 1.1 | Lenny Martinez | Groupama-FDJ |
17-18 | Ronde van de Alpes-Maritimes | 2.1 | Benoît Cosnefroy | Decathlon-AG2R La Mondiale |
22-25 | O Gran Camiño | 2.1 | Jonas Vingegaard | Team Visma | Lease a Bike |
25 | Ronde van Alanya | 1.2 | Julien Trarieux | China Glory-Mentech Continental Cycling Team |
27 | Le Samyn (2024) | 1.1 | Laurenz Rex | Intermarché-Wanty |
28 | Trofej Umag | 1.2 | Matthew Brennan | Team Visma | Lease a Bike Development |
Maart
April
Mei
Juni
Datum | Wedstrijd | Cat. | Winnaar | Team |
---|---|---|---|---|
1 | Geannuleerd | |||
1 | Heistse Pijl | 1.1 | Alexander Kristoff | Uno-X Mobility |
2 | Geannuleerd | |||
2 | Geannuleerd | |||
5 - 9 | Ronde van Litouwen | 2.2 | Mads Andersen | Airtox-Carl Ras |
5 - 9 | ZLM Tour | 2.1 | Rune Herregodts | Intermarché-Wanty |
5 - 9 | Geannuleerd | |||
7 | GP Kanton Aargau | 1.1 | Maxim Van Gils | Lotto-Dstny |
12 - 16 | Ronde van Kurpie | 2.2 | Tobiasz Pawlak | Mazowsze Serce Polski |
13 - 16 | Ronde van Opper-Oostenrijk | 2.2 | Adrien Maire | TDT-Unibet Cycling Team |
15 - 16 | Geannuleerd | |||
26 - 29 | Koers van de Olympische Solidariteit | 2.2 | ||
26 - 30 | Ronde van Slowakije | 2.1 | ||
30 | Midden-Brabant Poort Omloop | 1.2 | ||
30 | SD WORX BW Classic | 1.2 |
Juli
Augustus
Datum | Wedstrijd | Cat. | Winnaar | Team |
---|---|---|---|---|
4 | Cupa Max Ausnit | 1.2 | ||
7 - 10 | Ronde van Szeklerland | 2.2 | ||
10 | Grand Prix Kaisareia | 1.2 | ||
10 | Memoriał Henryka Łasaka | 1.2 | ||
11 | Memorial Jana Magiery | 1.2 | ||
11 | Circuito de Getxo | 1.1 | ||
11 | Polynormande | 1.1 | ||
13 - 16 | Ronde van de Limousin-Nouvelle-Aquitaine | 2.1 | ||
15 | Tour of Leuven - Memorial Jef Scherens | 1.1 | ||
18 | Egmont Cycling Race | 1.1 | ||
20 - 23 | Ronde van Poitou-Charentes in Nouvelle-Aquitaine | 2.1 | ||
22 - 25 | Baltic Chain Tour | 2.2 | ||
23 | Druivenkoers Overijse | 1.1 | ||
23 - 1/9 | Ronde van Guadeloupe | 2.2 | ||
24 | Grand Prix Soğanlı | 1.2 | ||
24 - 29 | Ronde van Bulgarije | 2.2 | ||
25 | Bretagne Classic | 1.2 | ||
25 | Ronde van de Achterhoek | 1.2 | ||
28 | Muur Classic Geraardsbergen | 1.1 | ||
30 - 2/9 | Tour of Routhe Salvation | 2.2 | ||
31 - 1/9 | In the footsteps of the Romans | 2.2 |
September
Datum | Wedstrijd | Cat. | Winnaar | Team |
---|---|---|---|---|
1 | Grote Prijs van Kranj | 1.2 | ||
4 - 7 | Giro della Regione Friuli Venezia Giulia | 2.2 | ||
5 - 7 | Ronde van Kosovo | 2.2 | ||
5 - 8 | Ronde van Zuid-Bohemen | 2.2 | ||
7 | Lillehammer GP | 1.2 | ||
7 | GP Rik van Looy | 1.2 | ||
8 | Gylne Gutuer | 1.2 | ||
8 | Grote Prijs van de Somme | 1.2 | ||
8 | Grote Prijs Stad Halle | 1.2 | ||
11 | Ronde van Toscane | 1.1 | ||
12 - 15 | Ronde van Servië | 2.2 | ||
14 | Memorial Marco Pantani | 1.1 | ||
15 | Trofeo Matteotti | 1.1 | ||
15 | GP van Isbergues | 1.1 | ||
18 - 22 | Adriatica Ionica Race | 2.1 | ||
20 | Kampioenschap van Vlaanderen | 1.1 | ||
22 | Gooikse Pijl | 1.1 | ||
22 | Parijs-Chauny | 1.1 | ||
25 | Omloop van het Houtland | 1.1 | ||
26 - 29 | Ronde van Istanbul | 2.1 | ||
27 - 29 | Ronde van Eure-et-Loir | 2.2 | ||
28 | Grand Prix Pino Cerami | 1.2 |
Oktober
Datum | Wedstrijd | Cat. | Winnaar | Team |
---|---|---|---|---|
1 | Binche-Chimay-Binche | 1.1 | ||
1 | Coppa Citta' Di San Daniele | 1.2 | ||
1 - 6 | CRO Race | 2.1 | ||
2 | Visit Friesland Elfsteden Race | 1.1 | ||
3 | Parijs-Bourges | 1.1 | ||
5 | Ronde van de Vendée | 1.1 | ||
6 | Coppa Agostoni | 1.1 | ||
13 | Trofeo Baracchi | 1.1 | ||
13 | Chrono des Nations | 1.1 | ||
15 - 20 | Ronde van Roemenië | 2.1 |
Klassement
|
|
|
Zie ook
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Kalender UCI
- (en) Resultaten UCI
- (en) Klassement UCI