Copa Rio 2018
In 2018 werd de 23ste editie van de Copa Rio gespeeld voor voetbalclubs uit de Braziliaanse staat Rio de Janeiro. De competitie werd georganiseerd door de FERJ en werd gespeeld van 4 juli tot 6 oktober. Americano werd kampioen.
De winnaar krijgt het recht te kiezen om in 2019 deel te nemen aan de Copa do Brasil of de Série D, de vicekampioen nam dan aan de andere competitie deel.
Format
Het format wijzigde ten opzichte van vorig jaar, toen er nog zestien deelnemers waren. Dit jaar werd het aantal clubs uitgebreid naar 25 zijnde: zes clubs uit de Série A, acht van de Série B1, acht van de Série B2 en drie van de Série C.
De nummers twee en drie uit de Série C speelden een voorronde tegen elkaar. De winnaar ging naar de eerste fase, waar ook de kampioen van de Série C aantrad en de zeven niet-kampioenen van de Série B1 en B2. De clubs uit de Série A en de kampioenen van de Série B1 en B2 waren rechtstreeks voor de tweede fase geplaatst.
Deelnemers
Boavista werd voor de start vervangen door Macaé omdat ze zich al via de competitie voor de nationale Série D geplaatst hadden.
Maricá speelde voorheen in Rio de Janeiro als CF Rio de Janeiro.
Club | Stad | Gekwalificeerd als |
---|---|---|
7 de Abril | Rio de Janeiro | 3de plaats Série C |
America | Rio de Janeiro | Vice-kampioen Série B1 |
Americano | Campos dos Goytacazes | 4de plaats Série B1 |
Angra dos Reis | Angra dos Reis | Kampioen Série B2 |
Arraial do Cabo | Arraial do Cabo | 8de plaats Série B2 |
Audax Rio | São João de Meriti | 3de plaats Série B1 |
Bangu | Rio de Janeiro | 10de plaats Série A |
Bela Vista | São Gonçalo | 7de plaats Série B2 |
Campos | Campos dos Goytacazes | Vice-kampioen Série C |
Duque de Caxias | Duque de Caxias | 5de plaats Série B1 |
Friburguense | Nova Friburgo | 7de plaats Série B1 |
Goytacaz | Campos dos Goytacazes | Kampioen Série B1 |
Itaboraí | Itaboraí | 6de plaats Série B1 |
Macaé | Macaé | 12de plaats Série A |
Madureira | Rio de Janeiro | 6de plaats Série A |
Maricá | Maricá | 5de plaats Série B2 |
Mesquita | Mesquita | 3de plaats Série B2 |
Nova Cidade | Nilópolis | 6de plaats Série B2 |
Nova Iguaçu | Nova Iguaçu | 5de plaats Série A |
Pérolas Negras | Paty do Alferes | Kampioen Série C |
Portuguesa | Rio de Janeiro | 9de plaats Série A |
Rio São Paulo | Rio de Janeiro | 4de plaats Série B2 |
Santa Cruz | Rio de Janeiro | Vice-kampioen Série B2 |
São Gonçalo | São Gonçalo | 8de plaats Série B1 |
Volta Redonda | Volta Redonda | 7de plaats Série A |
Toernooi
Voorronde
Team #1 | Tot. | Team #2 | 1ste wed | 2de wed |
---|---|---|---|---|
7 de Abril | 2 - 3 | Campos | 1 - 2 | 1 - 1 |
Eerste fase
Team #1 | Tot. | Team #2 | 1ste wed | 2de wed |
---|---|---|---|---|
Rio São Paulo | 0 - 8 | Americano | 0 - 5 | 0 - 3 |
Mesquita | 2 - 3 | São Gonçalo | 1 - 1 | 1 - 2 |
Arraial do Cabo | 0 - 11 | Audax Rio | 0 - 4 | 0 - 7 |
Bela Vista | 3 - 4 | Duque de Caxias | 1 - 3 | 2 - 1 |
Santa Cruz | 0 - 6 | America | 0 - 2 | 0 - 4 |
Maricá | 3 - 3 (2-4) | Friburguense | 1 - 0 | 2 - 3 |
Pérolas Negras | 1 - 2 | Itaboraí | 1 - 2 | 0 - 0 |
Campos | 5 - 2 | Nova Cidade | 4 - 0 | 1 - 2 |
Tweede fase
In geval van gelijkspel worden strafschoppen genomen, tussen haakjes weergegeven.
1/8 finale | 1/4 finale | 1/2 finale | Finale | |||||||||||||||||||
Madureira | 2 | 3 | 5 | |||||||||||||||||||
Americano | 6 | 0 | 6 | |||||||||||||||||||
Americano | 1 | 3 | 4 | |||||||||||||||||||
São Gonçalo | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||
São Gonçalo | 3 | 3 | 6 | |||||||||||||||||||
Volta Redonda | 1 | 3 | 4 | |||||||||||||||||||
Americano | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||
Audax Rio | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||
Audax Rio | 2 | 0 | 2 | |||||||||||||||||||
Nova Iguaçu | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||
Audax Rio | 2 | 2 | 4 | |||||||||||||||||||
Macaé | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||
Duque de Caxias | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||
Macaé | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||||||||
Americano | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||
Itaboraí | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||
America | 0 | 2 | 2 (1) | |||||||||||||||||||
Portuguesa | 1 | 1 | 2 (4) | |||||||||||||||||||
Portuguesa | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||
Friburguense | 3 | 0 | 3 | |||||||||||||||||||
Friburguense | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||
Bangu | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||
Friburguense | 1 | 1 | 2 (2) | |||||||||||||||||||
Itaboraí | 0 | 2 | 2 (3) | |||||||||||||||||||
Itaboraí | 1 | 1 | 2 (5) | |||||||||||||||||||
Goytacaz | 0 | 2 | 2 (3) | |||||||||||||||||||
Itaboraí | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||
Campos | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||
Campos | 2 | 3 | 5 | |||||||||||||||||||
Angra dos Reis | 0 | 2 | 2 |
Details finale
| ||||
3 oktober 15:00 | Itaboraí | 1 – 1 | Americano | Toeschouwers: 627 |
Bruno Santos 41' | 69' Claudio Maradona |
| ||||
6 oktober 15:00 | Americano | 1 – 0 | Itaboraí | Ferreirão, Cardoso Moreira Toeschouwers: 598 |
Claudio Maradona 21' |
Kampioen
Copa Rio de 2018 |
---|
AMERICANO Kampioen (1° titel) |
Externe link
- RSSSF