Campeonato Brasileiro Série D 2013
In 2013 werd het vijfde Campeonato Brasileiro Série D gespeeld. Het is het vierde hoogste niveau in het Braziliaanse voetbal, net onder de Série C. Er namen veertig clubs deel, waarvan er vier zich plaatsen voor de Série C van 2014. Botafogo werd kampioen.
Format
Het format bleef hetzelfde als dat van vorig jaar. De veertig teams werden verdeeld over acht groepen van vijf. De top twee stootte door naar de knock-outfase. De winnaars van de kwartfinale kwalificeerden zich voor de Série C. Aangezien er geen Série E was, was er geen degradatie, maar clubs moesten zich het volgende jaar opnieuw kwalificeren voor de Série D via hun staatskampioenschappen.
Groepsfase
Groep A1
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nacional FC | 8 | 5 | 0 | 3 | 21:14 | 15 |
2. | Plácido de Castro | 8 | 4 | 1 | 3 | 9:12 | 13 |
3. | Paragominas | 8 | 5 | 2 | 1 | 15:7 | 11 |
4. | Náutico | 8 | 2 | 1 | 5 | 11:16 | 7 |
5. | Genus | 8 | 1 | 2 | 5 | 11:18 | 5 |
Groep A2
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Gurupi | 8 | 5 | 0 | 3 | 12:16 | 15 |
2. | Salgueiro | 8 | 4 | 3 | 1 | 16:7 | 15 |
3. | Parnahyba | 8 | 3 | 2 | 3 | 9:10 | 11 |
4. | Maranhão | 8 | 2 | 3 | 3 | 13:10 | 9 |
5. | Ypiranga Clube | 8 | 1 | 2 | 5 | 6:13 | 5 |
Groep A3
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tiradentes | 8 | 6 | 1 | 1 | 13:2 | 19 |
2. | Central | 8 | 4 | 1 | 3 | 8:4 | 13 |
3. | Guarany de Sobral | 8 | 3 | 3 | 2 | 8:8 | 12 |
4. | SE Ypiranga | 8 | 3 | 1 | 4 | 9:11 | 10 |
5. | Potiguar | 8 | 0 | 2 | 6 | 3:16 | 2 |
Groep A4
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Botafogo-PB | 8 | 5 | 2 | 1 | 14:7 | 17 |
2. | Sergipe | 8 | 5 | 1 | 2 | 16:7 | 16 |
3. | Vitória da Conquista | 8 | 3 | 2 | 3 | 6:7 | 11 |
4. | Juazeirense | 8 | 2 | 2 | 4 | 8:16 | 8 |
5. | CSA | 8 | 1 | 1 | 6 | 6:13 | 4 |
Groep A5
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Mixto | 8 | 5 | 1 | 2 | 7:4 | 16 |
2. | Aparecidense | 8 | 4 | 3 | 1 | 11:4 | 15 |
3. | Goianésia | 8 | 3 | 1 | 4 | 10:10 | 10 |
4. | Águia Negra | 8 | 2 | 3 | 3 | 8:12 | 9 |
5. | Brasília | 8 | 1 | 2 | 5 | 8:14 | 5 |
Groep A6
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Tupi | 8 | 7 | 0 | 1 | 17:8 | 21 |
2. | Resende | 8 | 4 | 2 | 2 | 11:6 | 14 |
3. | Nova Iguaçu | 8 | 2 | 3 | 3 | 8:9 | 9 |
4. | Aracruz | 8 | 1 | 3 | 4 | 8:14 | 6 |
5. | Araxá | 8 | 1 | 2 | 5 | 5:12 | 5 |
Groep A7
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Juventude | 8 | 5 | 0 | 3 | 9:7 | 15 |
2. | Santo André | 8 | 4 | 2 | 2 | 11:8 | 14 |
3. | Marcílio Dias | 8 | 3 | 2 | 3 | 10:9 | 11 |
4. | Penapolense | 8 | 3 | 0 | 5 | 8:9 | 9 |
5. | Villa Nova | 8 | 2 | 2 | 4 | 6:11 | 8 |
Groep A8
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Metropolitano | 8 | 4 | 1 | 3 | 11:8 | 13 |
2. | Londrina | 8 | 4 | 1 | 3 | 9:9 | 13 |
3. | J.Malucelli | 8 | 2 | 4 | 2 | 14:13 | 10 |
4. | Botafogo-SP | 8 | 2 | 3 | 3 | 8:7 | 9 |
5. | Lajeadense | 8 | 2 | 3 | 3 | 8:13 | 9 |
Gekwalificeerd voor knock-outfase |
Knockout-fase
1/8 finale | 1/4 finale | 1/2 finale | Finale | |||||||||||||||||||
Santo André | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||
Metropolitano | 0 | 2 | 2 | |||||||||||||||||||
Metropolitano | 2 | 0 | 2 | |||||||||||||||||||
Juventude | 2 | 0 | 2 | |||||||||||||||||||
Londrina | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||
Juventude | 0 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||
Juventude | 4 | 0 | 4 | |||||||||||||||||||
Tupi | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||
Resende | 2 | 0 | 2 | |||||||||||||||||||
Mixto | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||
Mixto | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||||||||
Tupi | 1 | 3 | 4 | |||||||||||||||||||
Aparecidense (*) | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||||||||
Tupi | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||||||||
Juventude | 2 | 0 | 2 | |||||||||||||||||||
Botafogo-PB | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||||||||
Plácido de Castro | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||
Gurupi | 0 | 2 | 2 | |||||||||||||||||||
Plácido de Castro | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||
Salgueiro | 1 | 3 | 4 | |||||||||||||||||||
Salgueiro | 0 | 2 | 2 | |||||||||||||||||||
Nacional FC | 0 | 2 | 2 | |||||||||||||||||||
Salgueiro | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||
Botafogo-PB | 2 | 2 | 4 | |||||||||||||||||||
Central | 3 | 1 | 4 (3) | |||||||||||||||||||
Botafogo-PB | 1 | 3 | 4 (5) | |||||||||||||||||||
Botafogo-PB | 2 | 1 | 3 | |||||||||||||||||||
Tiradentes | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||
Sergipe | 2 | 0 | 2 | |||||||||||||||||||
Tiradentes | 2 | 0 | 2 |
(*) Aparecidense werd uitgesloten omdat in de terugwedstrijd tegen Tupi de masseuse van Aparecidense op het veld kwam in de 89ste minuut om een goal tegen te houden.
Details finale
| ||||
27 oktober Heen | Juventude | 2 – 1 | Botafogo-PB | Arena do Grêmio, Porto Alegre Toeschouwers: 4.024 Scheidsrechter: Raphael Claus |
Zuli 3' Paulo Josué 68' | 49' Rafael Aidar |
| ||||
3 november Terug | Botafogo-PB | 2 – 0 | Juventude | Estádio Almeidão, João Pessoa Toeschouwers: 19.619 Scheidsrechter: Felipe Gomes da Silva |
Mário Larramendi 21' Rafael Aidar 90' |
Kampioen
Campeonato Brasileiro Série D de 2013 |
---|
BOTAFOGO Kampioen (1° titel) |
Externe link
- RSSSF[dode link]