Németország a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
Németország az olimpiai játékokon | |||||
Németország zászlaja | |||||
NOB-országkód: GER | |||||
OOB | Német Olimpiai Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2016. évi nyári olimpiai játékok Rio de Janeiro | |||||
Versenyzők | 418 fő 27 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Timo Boll | ||||
Érmek 5. helyezés |
| ||||
Németország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
| |||||
Más szereplések: Egyesült Német Csapat (1956–1964), NDK (1968–1988), NSZK (1968–1988), Saar-vidék (1952) |
Németország a brazíliai Rio de Janeiróban megrendezett 2016. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 27 sportágban 418 sportoló képviselte, akik összesen 42 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Harting, ChristophChristoph Harting | Atlétika | Férfi diszkoszvetés |
1 Arany | Röhler, ThomasThomas Röhler | Atlétika | Férfi gerelyhajítás |
1 Arany | Gruhne, HansHans Gruhne Lauritz Schoof Karl Schulze Philipp Wende | Evezés | Férfi négypárevezős |
1 Arany | Bär, CarinaCarina Bär Julia Lier Lisa Schmidla Annekatrin Thiele | Evezés | Női négypárevezős |
1 Arany | Gross, MarcusMarcus Gross Max Rendschmidt | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
1 Arany | Gross, MarcusMarcus Gross Max Hoff Tom Liebscher Max Rendschmidt | Kajak-kenu | Férfi kajak négyes 1000 m |
1 Arany | Brendel, SebastianSebastian Brendel | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 1000 m |
1 Arany | Brendel, SebastianSebastian Brendel Jan Vandrey | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
1 Arany | Vogel, KristinaKristina Vogel | Kerékpározás | Női egyéni sprint |
1 Arany | Nemzeti válogatott Saskia Bartusiak Melanie Behringer Laura Benkarth Sara Däbritz Lena Goeßling Josephine Henning Svenja Huth Mandy Islacker Tabea Kemme Isabel Kerschowski Annike Krahn Simone Laudehr Melanie Leupolz Leonie Maier Marozsán Dzsenifer Anja Mittag Babett Peter Alexandra Popp Almuth Schult | Labdarúgás | Női |
1 Arany | Rothenberger, SönkeSönke Rothenberger Dorothee Schneider Kristina Sprehe Isabell Werth | Lovaglás | Díjlovaglás, csapat |
1 Arany | Jung, MichaelMichael Jung | Lovaglás | Lovastusa, egyéni |
1 Arany | Ludwig, LauraLaura Ludwig Kira Walkenhorst | Röplabda | Női strandröplabda |
1 Arany | Reitz, ChristianChristian Reitz | Sportlövészet | Férfi gyorstüzelő pisztoly |
1 Arany | Junghänel, HenriHenri Junghänel | Sportlövészet | Férfi sportpuska, fekvő |
1 Arany | Engleder, BarbaraBarbara Engleder | Sportlövészet | Női sportpuska összetett |
1 Arany | Hambüchen, FabianFabian Hambüchen | Torna | Férfi nyújtó |
2 Ezüst | Hsziao-na, SanSan Hsziao-na Han Jing Petrissa Solja | Asztalitenisz | Női csapat |
2 Ezüst | Drahotta, FelixFelix Drahotta Malte Jakschik Eric Johannesen Andreas Kuffner Maximilian Munski Hannes Ocik Maximilian Reinelt Martin Sauer Richard Schmidt | Evezés | Férfi nyolcas |
2 Ezüst | Unruh, LisaLisa Unruh | Íjászat | Női egyéni |
2 Ezüst | Dietze, TinaTina Dietze Franziska Weber | Kajak-kenu | Női kajak kettes 500 m |
2 Ezüst | Dietze, TinaTina Dietze Sabrina Hering Steffi Kriegerstein Franziska Weber | Kajak-kenu | Női kajak négyes 500 m |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Robert Bauer Lars Bender Sven Bender Julian Brandt Max Christiansen Matthias Ginter Serge Gnabry Leon Goretzka Timo Horn Jannik Huth Lukas Klostermann Philipp Max Max Meyer Eric Oelschlägel Nils Petersen Grischa Prömel Davie Selke Niklas Süle Jeremy Toljan | Labdarúgás | Férfi |
2 Ezüst | Werth, IsabellIsabell Werth | Lovaglás | Díjlovaglás, egyéni |
2 Ezüst | Auffarth, SandraSandra Auffarth Michael Jung Ingrid Klimke Julia Krajewski | Lovaglás | Lovastusa, csapat |
2 Ezüst | Karsch, MonikaMonika Karsch | Sportlövészet | Női sportpisztoly |
2 Ezüst | Kerber, AngeliqueAngelique Kerber | Tenisz | Női egyes |
3 Bronz | Boll, TimoTimo Boll Dimitrij Ovtcharov Bastian Steger | Asztalitenisz | Férfi csapat |
3 Bronz | Jasinski, DanielDaniel Jasinski | Atlétika | Férfi diszkoszvetés |
3 Bronz | Kudla, DenisDenis Kudla | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 85 kg |
3 Bronz | Vargas Koch, LauraLaura Vargas Koch | Cselgáncs | Női középsúly |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Linus Butt Florian Fuchs Mortiz Fürste Mats Grambusch Tom Grambusch Martin Häner Tobias Hauke Timm Herzbruch Nicolas Jacobi Mathias Müller Timur Oruz Christopher Rühr Moritz Trompertz Niklas Wellen Christopher Wesley Martin Zwicker | Gyeplabda | Férfi |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Lisa Altenburg Franzisca Hauke Hannah Krüger Nike Lorenz Marie Mävers Julia Müller Janne Müller-Wieland Pia-Sophie Oldhafer Selin Oruz Katharina Otte Cécile Pieper Kristina Reynolds Anne Schröder Lisa Schütze Annika Sprink Charlotte Stapenhorst Jana Teschke | Gyeplabda | Női |
3 Bronz | Rauhe, RonaldRonald Rauhe | Kajak-kenu | Férfi kajak egyes 200 m |
3 Bronz | Vogel, KristinaKristina Vogel Miriam Welte | Kerékpározás | Női csapatsprint |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Christian Dissinger Paul Drux Uwe Gensheimer Patrick Groetzki Kai Häfner Silvio Heinevetter Julius Kühn Finn Lemke Hendrik Pekeler Tobias Reichmann Martin Strobel Steffen Weinhold Fabian Wiede Patrick Wiencek Andreas Wolff | Kézilabda | Férfi |
3 Bronz | Sprehe, KristinaKristina Sprehe | Lovaglás | Díjlovaglás, egyéni |
3 Bronz | Ahlmann, ChristianChristian Ahlmann Ludger Beerbaum Daniel Deusser Meredith Michaels-Beerbaum | Lovaglás | Díjugratás, csapat |
3 Bronz | Hausding, PatrickPatrick Hausding | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
3 Bronz | Harutyunyan, ArtemArtem Harutyunyan | Ökölvívás | Férfi kisváltósúly |
3 Bronz | Scheder, SophieSophie Scheder | Torna | Női felemás korlát |
3 Bronz | Heil, ErikErik Heil Thomas Plößel | Vitorlázás | Férfi 49er osztály |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Timo Boll | Egyes | erőnyerő | Alekszandr Sibajev (RUS) 12–14, 11–4, 7–11, 11–7, 10–12, 12–10, 11–6 | Quadri Aruna (NGR) 10–12, 10–12, 5–11, 11–3, 11–5, 9–11 | kiesett | 9. | ||||
Dimitrij Ovtcharov | erőnyerő | Li Ping (QAT) 8–11, 11–4, 11–9, 7–11, 11–5, 9–11, 11–9 | Bojan Tokič (SLO) 31–33, 12–10, 11–5, 11–4, 11–7 | Uladzimir Szamszonav (BLR) 11–8, 7–11, 17–19, 11–4, 2–11, 12–14 | kiesett | 5. | ||||
Timo Boll Dimitrij Ovtcharov Bastian Steger | Csapat | Tajvan (TPE) Chen Chien-An Chuan Chih-Yuan Chiang Hung-chieh 3–1 | Ausztria (AUT) Stefan Fegerl Robert Gardos Daniel Habesohn 3–1 | Japán (JPN) Josimura Maharu Mizutani Dzsun Niva Kóki 1–3 | Bronzmérkőzés Dél-Korea (KOR) Csu Szehjok (Ju Se-hyuk) Csong Jongsik (Jeong Young-Sik) I Szangszu (Lee Sang-Su) 3–1 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Han Jing (Han Ying) | Egyes | erőnyerő | Nanthana Khamvong (THA) 11–2, 11–4, 11–4, 11–3 | Xue Li (FRA) 11–4, 11–4, 8–11, 11–3, 13–11 | Ting Ning (Ding Ning) (CHN) 8–11, 5–11, 3–11, 7–11 | kiesett | 5. | |||
Petrissa Solja | erőnyerő | Ri Mjongszun (PRK) 5–11, 7–11, 6–11, 6–11 | kiesett | 17. | ||||||
San Hsziao-na (Shan Xiaona) Han Jing (Han Ying) Petrissa Solja | Csapat | Egyesült Államok (USA) Zheng Jiaqi Lily Zhang Jennifer Wu 3–0 | Hongkong (HKG) Lee Ho Ching Doo Hoi Kem Tie Ya Na 3–1 | Japán (JPN) Fukuhara Ai Isikava Kaszumi Itó Mima 3–2 | Kína (CHN) Ting Ning (Ding Ning) Li Hsziao-hszia (Li Xiaoxia) Liu Si-ven (Liu Shiwen) 0–3 |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Lucas Jakubzyk | 100 m | kiemelt | 10,29 | 5. | 40.** | kiesett | ||||||
Julian Reus | kiemelt | 10,34 | 7. | 45.** | kiesett | |||||||
200 m | 20,39 | 3. | 24. | kiesett | ||||||||
Robin Erewa | 20,61 | 5. | 45.* | kiesett | ||||||||
Aleixo-Platini Menga | 20,80 | 5. | 61.* | kiesett | ||||||||
Homiyu Tesfaye | 1500 m | 3:47,44 | 7. | 31. | 3:40,76 | 7. | 15. | kiesett | ||||
Florian Orth | 5000 m | 13:28,88 | 14. | 21. | kiesett | |||||||
Richard Ringer | 14:05,01 | 20. | 38. | kiesett | ||||||||
Matthias Bühler | 110 m gát | 13,90 | 4. | 37. | kiesett | |||||||
Alexander John | 14,13 | 5. | 38. | kiesett | ||||||||
Gregor Traber | 13,50 | 3. | 8.** | 13,43 | 5. | 9. | kiesett | |||||
Julian Flügel | Maraton | 2:20:47 | 71. | |||||||||
Philipp Pflieger | 2:18:56 | 55. | ||||||||||
Nils Brembach | 20 km gyaloglás | 1:23:46 | 38. | |||||||||
Christopher Linke | 1:20:00 | 5. | ||||||||||
Hagen Pohle | 1:21:44 | 18. | ||||||||||
50 km gyaloglás | nem ért célba | |||||||||||
Carl Dohmann | nem ért célba | |||||||||||
Julian Reus Sven Knipphals Robert Hering Lucas Jakubzyk | 4 × 100 m váltó | 38,26 | 6. | 9. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Eike Onnen | Magasugrás | 226 cm | 24. | kiesett | |
Mateusz Przybylko | 222 cm | 28. | kiesett | ||
Karsten Dilla | Rúdugrás | 530 cm | 28.** | kiesett | |
Raphael Holzdeppe | 545 cm | 26. | kiesett | ||
Tobias Scherbarth | 545 cm | 25. | kiesett | ||
Alyn Camara | Távolugrás | 516 cm | 30. | kiesett | |
Fabian Heinle | 779 cm | 18. | kiesett | ||
Max Heß | Hármasugrás | 16,56 m | 15. | kiesett | |
Tobias Dahm | Súlylökés | 19,62 m | 22. | kiesett | |
David Storl | 20,47 m | 10. | 20,64 m | 7. | |
Christoph Harting | Diszkoszvetés | 65,41 m | 3. | 68,37 m | |
Robert Harting | 62,21 m | 15. | kiesett | ||
Daniel Jasinski | 62,83 m | 11. | 67,05 m | ||
Thomas Röhler | Gerelyhajítás | 83,01 m | 9. | 90,30 m | |
Johannes Vetter | 85,96 m | 2. | 85,32 m | 4. | |
Julian Weber | 84,46 m | 3. | 81,36 m | 9. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Arthur Abele | Tízpróba | 10,87 | 890 | 697 cm | 807 | 15,03 m | 792 | 198 cm | 785 | 49,02 | 860 | 14,12 | 959 | 44,66 m | 760 | 450 cm | 760 | 64,13 m | 800 | 4:53,07 | 600 | 8013 | 15. |
Rico Freimuth | 10,73 | 922 | 717 cm | 854 | 13,27 m | 684 | nem állt rajthoz | nem ért célba | |||||||||||||||
Kai Kazmirek | 10,78 | 910 | 769 cm | 982 | 14,20 m | 741 | 210 cm | 896 | 46,75 | 971 | 14,62 | 896 | 43,25 m | 731 | 500 cm | 910 | 64,60 m | 807 | 4:31,25 | 736 | 8580 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Rebekka Haase | 100 m | kiemelt | 11,47 | 5. | 32. | kiesett | ||||||
Tatjana Pinto | kiemelt | 11,31 | 2. | 17. | 11,32 | 7. | 21.* | kiesett | ||||
Nadine Gonska | 200 m | 23,03 | 4. | 31. | kiesett | |||||||
Gina Lückenkemper | 22,80 | 3. | 19.* | 22,73 | 5. | 14. | kiesett | |||||
Lisa Mayer | 22,86 | 2. | 21. | 22,90 | 7. | 19. | kiesett | |||||
Ruth Spelmeyer | 400 m | 51,43 | 3. | 13.* | 51,61 | 6. | 16. | kiesett | ||||
Christina Hering | 800 m | 2:01,04 | 7. | 32. | kiesett | |||||||
Fabienne Kohlmann | 2:05,36 | 7. | 54. | kiesett | ||||||||
Konstanze Klosterhalfen | 1500 m | 4:11,76 | 6. | 29. | 4:07,26 | 10. | 16. | kiesett | ||||
Diana Sujew | 4:09,07 | 10. | 18. | 4:10,15 | 9. | 20. | kiesett | |||||
Pamela Dutkiewicz | 100 m gát | 12,90 | 3. | 17.* | 12,92 | 4. | 12. | kiesett | ||||
Nadine Hildebrand | 12,84 | 2. | 9. | 12,95 | 4. | 14.* | kiesett | |||||
Cindy Roleder | 12,86 | 1. | 12.* | 12,69 | 3. | 5. | 12,74 | 5. | ||||
Jackie Baumann | 400 m gát | 59,04 | 6. | 42. | kiesett | |||||||
Gesa Felicitas Krause | 3000 m akadály | 9:19,70 | 3. | 6. | 9:18,41 | 6. | ||||||
Sanaa Koubaa | 9:35,15 | 9. | 27. | kiesett | ||||||||
Maya Rehberg | 9:51,73 | 15. | 44. | kiesett | ||||||||
Anna Hahner | Maraton | 2:45:32 | 81. | |||||||||
Lisa Hahner | 2:45:33 | 82. | ||||||||||
Anja Scherl | 2:37:23 | 44. | ||||||||||
Tatjana Pinto Lisa Mayer Gina Lückenkemper Rebekka Haase | 4 × 100 m váltó | 42,18 | 1. | 4. | 42,10 | 4. | ||||||
Laura Müller Friederike Möhlenkamp Lara Hoffmann Ruth Spelmeyer | 4 × 400 m váltó | 3:26,02 | 5. | 9. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Marie-Laurence Jungfleisch | Magasugrás | 194 cm | 12. | 193 cm | 7.* |
Annika Roloff | Rúdugrás | 445 cm | 21.* | kiesett | |
Elizaveta Ryzih | 460 cm | 2.** | 450 cm | 10. | |
Martina Strutz | 460 cm | 7. | 460 cm | 9. | |
Malaika Mihambo | Távolugrás | 682 cm | 2. | 695 cm | 4. |
Sostene Moguenara | 655 cm | 11. | 661 cm | 10. | |
Alexandra Wester | 598 cm | 34. | kiesett | ||
Jenny Elbe | Hármasugrás | 14,02 m | 13. | kiesett | |
Kristin Gierisch | 14,26 m | 4. | 13,96 m | 11. | |
Sara Gambetta | Súlylökés | 17,24 m | 20. | kiesett | |
Christina Schwanitz | 19,18 m | 2. | 19,03 m | 6. | |
Lena Urbaniak | 16,62 m | 30. | kiesett | ||
Shanice Craft | Diszkoszvetés | 60,23 m | 12. | 59,85 m | 11. |
Julia Fischer | 61,83 m | 9. | 62,67 m | 9. | |
Nadine Müller | 63,67 m | 5. | 63,13 m | 6. | |
Betty Heidler | Kalapácsvetés | 71,17 m | 6. | 73,71 m | 4. |
Kathrin Klaas | 67,92 m | 18. | kiesett | ||
Charlene Woitha | 62,50 m | 29. | kiesett | ||
Christin Hussong | Gerelyhajítás | 62,17 m | 11. | 57,70 m | 12. |
Christina Obergföll | 62,18 m | 10. | 62,92 m | 8. | |
Linda Stahl | 63,95 m | 4. | 59,71 m | 11. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Jennifer Oeser | Hétpróba | 13,69 | 1023 | 186 cm | 1054 | 14,28 m | 813 | 24,99 | 888 | 619 cm | 908 | 47,22 m | 806 | 2:13,82 | 909 | 6401 | 9. |
Claudia Rath | 13,63 | 1031 | 174 cm | 903 | 12,83 m | 716 | 24,48 | 935 | 655 cm | 1023 | 39,39 m | 656 | 2:07,22 | 1006 | 6270 | 14. | |
Carolin Schäfer | 13,12 | 1106 | 183 cm | 1016 | 14,57 m | 832 | 23,99 | 982 | 620 cm | 912 | 47,99 m | 821 | 2:16,52 | 871 | 6540 | 5. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Frank Stäbler | 66 kg | erőnyerő | Edgaras Venckaitis (LTU) 3–2 | Davor Štefanek (SRB) 2–6 | Tomohiro Inoue (JPN) 2–2 | kiesett | 7. | |||
Denis Kudla | 85 kg | Zsanarbek Kenzsejev (KGZ) 2–0 | Roberti Kobliashvili (GEO) 1–1 | Davit Chakvetadze (RUS) 0–8 | Habibollah Akhlaghi (IRI) 1–1 | Lőrincz Viktor (HUN) 3–3 | ||||
Eduard Popp | 130 kg | erőnyerő | Nurmahan Tinalijev (KAZ) 1–0 | Bashir Babajanzadeh (IRI) 3–1 | Rıza Kayaalp (TUR) 0–8 | Sabah Shariati (AZE) 0–5 kétvállas | 5. |
Női
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nina Hemmer | 53 kg | Zhong Xuechun (CHN) 1–6 | kiesett | 14. | ||||||
Luisa Niemesch | 58 kg | Valerija Zsolobova (RUS) 0–9 | Pürevdorjiin Orkhon (MGL) 0–7 kétvállas | kiesett | 20. | |||||
Aline Rotter-Focken | 69 kg | erőnyerő | Zhou Feng (CHN) 11–3 | Jenny Fransson (SWE) 1–9 | kiesett | 9. | ||||
Maria Selmaier | 75 kg | erőnyerő | Erica Wiebe (CAN) 0–5 | Csang Feng-liu (Zhang Fengliu) (CHN) 0–10 | kiesett | 18. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Tobias Englmaier | Légsúly | erőnyerő | Francisco Garrigós (ESP) 001(3)-000(1) | Felipe Kitadai (BRA) 000(1)–001(2) | kiesett | 9. | ||||
Sebastian Seidl | Harmatsúly | erőnyerő | Fabio Basile (ITA) 000(0)–100(0) | kiesett | 17. | |||||
Igor Wandtke | Könnyűsúly | erőnyerő | Josue Deprez (HAI) 000(0)-000(1) | Sagi Muki (ISR) 000(2)–010(3) | kiesett | 9. | ||||
Sven Maresch | Váltósúly | erőnyerő | Sergiu Toma (UAE) 000(4)–101(2) | kiesett | 17. | |||||
Marc Odenthal | Középsúly | erőnyerő | Baker Masú (JPN) 000(0)–100(0) | kiesett | 17. | |||||
Karl-Richard Frey | Félnehézsúly | erőnyerő | Cirjenics Miklós (HUN) 100(0)-000(0) | Yan Naing Soe (MYA) 100(0)-000(0) | Artem Blosenko (UKR) 000(0)–011(2) | Ramadan Darwish (EGY) 100(1)-000(1) | Cyrille Maret (FRA) 000(0)–100(0) | 5. | ||
André Breitbarth | Nehézsúly | Jurij Krakoveckij (KGZ) 000(1)–100(1) | kiesett | 17. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mareen Kräh | Harmatsúly | Darya Skrypnik (BLR) 011(2)-001(2) | Odette Giuffrida (ITA) 000(1)–001(3) | kiesett | 9. | ||||
Miryam Roper | Könnyűsúly | Rafaela Silva (BRA) 000(0)–100(0) | kiesett | 17. | |||||
Martyna Trajdos | Váltósúly | erőnyerő | Mariana Silva (BRA) 000(3)–000(1) | kiesett | 9. | ||||
Laura Vargas Koch | Középsúly | erőnyerő | Antónia Moreira (ANG) 100(0)-000(0) | Bernadette Graf (AUT) 100(0)-000(0) | Tacsimoto Haruka (JPN) 000(0)–010(2) | María Bernabéu (ESP) 010(0)-000(0) | |||
Luise Malzahn | Félnehézsúly | erőnyerő | Daria Pogorzelec (POL) 000(1)-000(2) | Mayra Aguiar (BRA) 000(1)–000(0) | Natalie Powell (GBR) 100(1)-000(0) | Anamari Velenšek (SLO) 000(1)–100(0) | 5. | ||
Jasmin Külbs | Nehézsúly | Kszenyija Csibiszova (RUS) 000(4)–101(1) | kiesett | 17. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Marcel Hacker Stephan Krüger | Kétpárevezős | 6:31,85 | 3. | erőnyerő | A/B | 6:18,32 | 4. | B | 6:58,86 | 2. | 8. | |
Moritz Moos Jason Osborne | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:40,48 | 4. | 7:05,36 | 1. | A/B | 6:59,28 | 5. | B | 6:32,30 | 3. | 9. |
Philipp Wende Lauritz Schoof Karl Schulze Hans Gruhne | Négypárevezős | 5:53,63 | 3. | 5:51,43 | 1. | A | 6:06,81 | 1. | ||||
Maximilian Korge Max Planer Anton Braun Felix Wimberger | Kormányos nélküli négyes | 5:59,74 | 2. | erőnyerő | A/B | 6:35,90 | 6. | B | 6:06,24 | 6. | 12. | |
Jonathan Koch Lars Wichert Tobias Franzmann Lucas Schäfer | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 6:14,87 | 4. | 6:03,29 | 2. | A/B | 6:18,43 | 6. | B | 6:35,83 | 3. | 9. |
Maximilian Munski Malte Jakschik Andreas Kuffner Eric Johannesen Maximilian Reinelt Felix Drahotta Richard Schmidt Hannes Ocik Martin Sauer (kormányos) | Nyolcas | 5:38,22 | 1. | erőnyerő | A | 5:30,96 | 2. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Marie-Cathérine Arnold Mareike Adams | Kétpárevezős | 7:13,49 | 4. | 7:00,54 | 1. | A/B | 7:58,70 | 5. | B | 7:39,82 | 1. | 7. |
Fini Sturm Marie-Louise Dräger | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:11,08 | 3. | 8:02,28 | 2. | A/B | 8:33,21 | 6. | B | 7:32,73 | 5. | 11. |
Kerstin Hartmann Kathrin Marchand | Kormányos nélküli kettes | 7:17,98 | 3. | erőnyerő | A/B | 7:39,79 | 5. | B | 7:18,57 | 2. | 8. | |
Annekatrin Thiele Carina Bär Julia Lier Lisa Schmidla | Négypárevezős | 6:30,86 | 1. | erőnyerő | A | 6:49,39 | 1. |
Golf
Bővebben: Golf a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Összesen | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pontszám | Par | Helyezés | ||
Alex Čejka | Férfi egyéni | 67 | −4 | 71 | 0 | 74 | +3 | 69 | −2 | 281 | −3 | 21. |
Martin Kaymer | 69 | −2 | 72 | +1 | 72 | +1 | 66 | −5 | 279 | −5 | 15. | |
Sandra Gal | Női egyéni | 71 | 0 | 74 | +3 | 69 | −2 | 69 | −2 | 283 | −1 | 25. |
Caroline Masson | 69 | −2 | 69 | −2 | 75 | +4 | 69 | −2 | 282 | −2 | 21. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Német férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2016FgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Németország (GER) | 5 | 4 | 1 | 0 | 17 | 10 | +7 | 13 |
Hollandia (NED) | 5 | 3 | 1 | 1 | 18 | 6 | +12 | 10 |
Argentína (ARG) | 5 | 2 | 2 | 1 | 14 | 12 | +2 | 8 |
India (IND) | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 9 | 0 | 7 |
Írország (IRL) | 5 | 1 | 0 | 4 | 10 | 16 | –6 | 3 |
Kanada (CAN) | 5 | 0 | 1 | 4 | 7 | 22 | –15 | 1 |
2016. augusztus 6. 18:00 (23:00) Sablon:2016FgyepCANGER
| Kanada (CAN) | 2–6 | Németország (GER) | Játékvezetők: Marcelo Servetto (ESP) Simon Taylor (NZL) |
Pearson 11' Pereira 39' | Jegyzőkönyv | Fürste 4', 33' Wellen 6', 46' Müller 14' Butt 26' |
2016. augusztus 8. 11:00 (16:00) Sablon:2016FgyepGERIND
| Németország (GER) | 2–1 | India (IND) | Játékvezetők: Tim Pullman (AUS) Martin Madden (GBR) |
Wellen 18' Rühr 60' | Jegyzőkönyv | Ru. Singh 23' |
2016. augusztus 9. 12:30 (17:30) Sablon:2016FgyepGERIRL
| Németország (GER) | 3–2 | Írország (IRL) | Játékvezetők: Marcelo Servetto (ESP) Lim Hong Zhen (SIN) |
Fürste 13', 38' Zwicker 42' | Jegyzőkönyv | Magee 26' Darling 59' |
2016. augusztus 11. 12:30 (17:30) Sablon:2016FgyepARGGER
| Argentína (ARG) | 4–4 | Németország (GER) | Játékvezetők: Adam Kearns (AUS) Paco Vázquez (ESP) |
Vila 4' Ibarra 29' Peillat 48' M. Rey 57' | Jegyzőkönyv | Herzbruch 15' Wesley 24' Grambusch 28' Müller 60' |
2016. augusztus 12. 13:30 (18:30) Sablon:2016FgyepGERNED
| Németország (GER) | 2–1 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Murray Grime (AUS) Marcelo Servetto (ESP) |
Fuchs 7' Grambusch 33' | Jegyzőkönyv | Van Ass 44' |
- Negyeddöntő
2016. augusztus 14. 20:30 (01:30) Sablon:2016FgyepGERNZL
| Németország (GER) | 3–2 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Marcelo Servetto (ESP) Murray Grime (AUS) |
Fürste 56', 60' Fuchs 60' | Jegyzőkönyv | Inglis 18' McAleese 49' |
- Elődöntő
2016. augusztus 16. 12:00 (17:00) Sablon:2016FgyepARGGER2
| Argentína (ARG) | 5–2 | Németország (GER) | Játékvezetők: Marcin Grochal (POL) John Wright (RSA) |
Peillat 9', 12', 28' Menini 36' Vila 47' | Jegyzőkönyv | Fürste 51' Rühr 58' |
- Bronzmérkőzés
2016. augusztus 18. 12:00 (17:00) Sablon:2016FgyepNEDGER
| Hollandia (NED) | 1–1 | Németország (GER) | Játékvezetők: Marcelo Servetto (ESP) Martin Madden (GBR) |
Croon 35' | Jegyzőkönyv | M. Grambusch 42' | ||
Büntetőpárbaj: | ||||
Bakker Kemperman Hertzberger Van Ass De Wijn | 3–4 | Hauke M. Grambusch Herzbruch Butt |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Német női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2016NgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (NED) | 5 | 4 | 1 | 0 | 13 | 1 | +12 | 13 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 3 | 1 | 1 | 11 | 5 | +6 | 10 |
Németország (GER) | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 6 | 0 | 7 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 12 | –6 | 6 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 | 5 | –2 | 5 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 | 13 | –10 | 1 |
2016. augusztus 7. 13:30 (18:30) Sablon:2016NgyepCHNGER
| Kína (CHN) | 1–1 | Németország (GER) | Játékvezetők: Melissa Trivic (AUS) Sarah Wilson (GBR) |
Peng 28' | Jegyzőkönyv | Altenburg 5' |
2016. augusztus 8. 13:30 (18:30) Sablon:2016NgyepNZLGER
| Új-Zéland (NZL) | 1–2 | Németország (GER) | Játékvezetők: Soledad Iparraguiree (ARG) Miao Lin (CHN) |
Webster 10' | Jegyzőkönyv | Oldhafer 22' Schröder 44' |
2016. augusztus 10. 12:30 (17:30) Sablon:2016NgyepGERKOR
| Németország (GER) | 2–0 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Michelle Joubert (RSA) Kylie Seymour (AUS) |
Krüger 55' Altenburg 59' | Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 11. 17:00 (22:00) Sablon:2016NgyepGERESP
| Németország (GER) | 1–2 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Fanneke Alkemade (NED) Miao Lin (CHN) |
Schütze 21' | Jegyzőkönyv | Guinea 9' Salvatella 11' |
2016. augusztus 13. 12:30 (17:30) Sablon:2016NgyepNEDGER
| Hollandia (NED) | 2–0 | Németország (GER) | Játékvezetők: Soledad Iparraguirre (ARG) Melissa Trivic (AUS) |
De Waard 5' Van Male 44' | Jegyzőkönyv |
- Negyeddöntő
2016. augusztus 15. 12:30 (17:30) Sablon:2016NgyepUSAGER
| Egyesült Államok (USA) | 1–2 | Németország (GER) | Játékvezetők: Carolina de la Fuente (ARG) Miao Lin (CHN) |
Falgowski 57' | Jegyzőkönyv | Mävers 8' Hahn 14' |
- Elődöntő
2016. augusztus 13. 12:30 (17:30) Sablon:2016NgyepNEDGER
| Hollandia (NED) | 2–0 | Németország (GER) | Játékvezetők: Soledad Iparraguirre (ARG) Melissa Trivic (AUS) |
De Waard 5' Van Male 44' | Jegyzőkönyv |
- Bronzmérkőzés
2016. augusztus 19. 12:00 (17:00) Sablon:2016NgyepGERNZL
| Németország (GER) | 2–1 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Irene Presenqui (ARG) Sarah Wilson (GBR) |
Stapenhorst 34' Schütze 38' | Jegyzőkönyv | Merry 45+' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Florian Floto | Egyéni | 677 | 11. | Samuli Piippo (FIN)(54.) 6-0 | Mohamad Khairul Anuar (MAS)(22.) 6-4 | Ku Boncshan (Ku Bon-chan) (KOR)(6.) 4-6 | kiesett | 9. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lisa Unruh | Egyéni | 640 | 21. | Leidys Brito (VEN)(44.) 6-4 | Gabriela Bayardo (MEX)(12.) 6-4 | Cao Huj (Cao Hui) (CHN)(28.) 6-2 | Tan Ja-ting (Tan Ya-Ting) (TPE)(4.) 6-5 | Alejandra Valencia (MEX)(8.) 6-2 | Csang Hjedzsin (Chang Hye-jin) (KOR)(2.) 2-6 |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Gyorsasági
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Ronald Rauhe | Kajak egyes 200 m | 34,350 | 1. | 3. | 34,180 | 2. | 2. | A | 35,662 | 3.* | |
Max Hoff | Kajak egyes 1000 m | 3:33,585 | 2. | 2. | 3:36,136 | 2. | 6. | A | 3:37,581 | 7. | 7. |
Ronald Rauhe Tom Liebscher | Kajak kettes 200 m | 31,572 | 4. | 5. | 32,061 | 2. | 2. | A | 32,488 | 5. | 5. |
Max Rendschmidt Marcus Gross | Kajak kettes 1000 m | 3:19,258 | 1. | 2. | erőnyerő | A | 3:10,781 | 1. | |||
Max Rendschmidt Tom Liebscher Max Hoff Marcus Gross | Kajak négyes 1000 m | 2:52,836 | 1. | 2. | erőnyerő | A | 3:02,143 | 1. | |||
Stefan Kiraj | Kenu egyes 200 m | 41,198 | 5. | 12. | 43,171 | 6. | 19. | kiesett | 19. | ||
Sebastian Brendel | Kenu egyes 1000 m | 3:58,044 | 1. | 1. | erőnyerő | A | 3:56,926 | 1. | |||
Sebastian Brendel Jan Vandrey | Kenu kettes 1000 m | 3:33,482 | 1. | 2. | erőnyerő | A | 3:43,912 | 1. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Conny Wassmuth | Kajak egyes 200 m | 41,972 | 5. | 17. | 41,725 | 6. | 17. | kiesett | 17. | ||
Franziska Weber | Kajak egyes 500 m | 1:56,601 | 4. | 18. | 1:56,515 | 1. | 6. | A | 1:54,553 | 5. | 5. |
Franziska Weber Tina Dietze | Kajak kettes 500 m | 1:42,184 | 2. | 2. | erőnyerő | A | 1:43,738 | 2. | |||
Sabrina Hering Franziska Weber Steffi Kriegerstein Tina Dietze | Kajak négyes 500 m | 1:33,185 | 3. | 5. | 1:34,710 | 1. | 1. | A | 1:32,383 | 2. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szlalom
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Hannes Aigner | Kajak egyes | 90,33 | 7. | 87,31 | 2. | 87,31 | 3. | 91,87 | 6. | 89,02 | 4. |
Sideris Tasiadis | Kenu egyes | 100,47 | 9. | 92,23 | 1. | 92,23 | 1. | 95,63 | 1. | 97,90 | 5. |
Franz Anton Jan Benzien | Kenu kettes | 103,43 | 4. | 114,35 | 8. | 103,43 | 5. | 107,93 | 1. | 103,58 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Melanie Pfeifer | Kajak egyes | 115,60 | 15. | 107,30 | 12. | 107,30 | 14. | 108,58 | 10. | 106,89 | 7. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
BMX
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Idő | Helyezés | |||
Luis Brethauer | Férfi | 35,379 | 15. | 7 | 2. | 23 | 8. | kiesett | 15. | |
Nadja Pries | Női | 37,152 | 14. | 19 | 7. | kiesett | 14. |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Manuel Fumic | Férfi terepverseny | 1:37:39 | 13. |
Moritz Milatz | 1:43:14 | 28. | |
Helen Grobert | Női terepverseny | 1:34:08 | 12. |
Sabine Spitz | 1:39:16 | 19. |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Emanuel Buchmann | Mezőnyverseny | 6:13:03 (+2:58) | 14. |
Maximilian Levy | nem ért célba | ||
Simon Geschke | nem ért célba | ||
Időfutam | 1:15:49,88 | 13. | |
Tony Martin | 1:15:33,75 | 12. | |
Mezőnyverseny | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Romy Kasper | Mezőnyverseny | 4:02:07 (+10:40) | 44. |
Claudia Lichtenberg | 3:58:03 (+6:36) | 31. | |
Lisa Brennauer | 3:56:34 (+5:07) | 19. | |
Időfutam | 45:22,62 | 8. | |
Trixi Worrack | 46:52,77 | 16. | |
Mezőnyverseny | 4:01:33 (+10:06) | 43. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Joachim Eilers | Férfi egyéni | 9,908 | 12. | Damian Zieliński (POL) 10,428 | Xu Chao (CHN) 10,449 | Matthew Glaetzer (AUS) 10,456; 10,401 | Xu Chao (CHN) Grégory Baugé (FRA) Patrick Constable (AUS) 10,525 | 1. | 5. | ||||||||
Maximilian Levy | 10,035 | 18. | Jason Kenny (GBR) 10,245 | Eddie Dawkins (NZL) Njisane Phillip (TRI) 10,356 | 1. | Matthew Glaetzer (AUS) 10,166 | Patrick Constable (AUS) Jeffrey Hoogland (NED) 10,456 | 2. | Fabián Puerta (COL) Jeffrey Hoogland (NED) Sam Webster (NZL) 10,275 | 1. | 9. | ||||||
Kristina Vogel | Női egyéni | 10,865 | 6. | Laurine van Riessen (NED) 11,279 | Natasha Hansen (NZL) 11,197 | Lee Wai Sze (HKG) 11,230; 11,373 | Katy Marchant (GBR) 11,302; 11,153 | Becky James (GBR) 11,237; 11,312 | |||||||||
Miriam Welte | 11,038 | 14. | Csung Tien-si (Zhong Tianshi) (CHN) 11,310 | Kate O'Brien (CAN) Monique Sullivan (CAN) 11,466 | 1. | Katy Marchant (GBR) 12,247 | Csung Tien-si (Zhong Tianshi) (CHN) Anna Meares (AUS) 11,557 | 3. | Natasha Hansen (NZL) Anna Meares (AUS) Virginie Cueff (FRA) 11,795 | 3. | 11. | ||||||
Joachim Eilers René Enders Maximilian Levy | Férfi csapat | 43,711 | 7. | Új-Zéland (NZL) Eddie Dawkins Ethan Mitchell Sam Webster 42,535 | kiesett | 5. | |||||||||||
Kristina Vogel Miriam Welte | Női csapat | 32,673 | 3. | Franciaország (FRA) Sandie Clair Virginie Cueff 32,806 | Bronzmérkőzés Ausztrália (AUS) Anna Meares Stephanie Morton 32,636 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Helyezés | ||
Henning Bommel Theo Reinhardt Nils Schomber Kersten Thiele Domenic Weinstein | Férfi csapat | 4:00,911 | 6. | Svájc (SUI) Olivier Beer Silvan Dillier Théry Schir Cyrille Thièry 4:03,580 | 3:56,903 | 6. | 5. helyért Olaszország (ITA) Simone Consonni Filippo Ganna Francesco Lamon Michele Scartezzini 4:02,360 | 3:59,485 | 5. |
Charlotte Becker Stephanie Gaumnitz Mieke Kröger Gudrun Stock | Női csapat | 4:30,068 | 9. | kiesett |
- Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | 7–12. helyért | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Joachim Eilers | Férfi | 2. | erőnyerő | 1. | 4. | 4. | |
Maximilian Levy | 3. | 4. | kiesett | 21. | |||
Kristina Vogel | Női | 1. | erőnyerő | 1. | 6. | 6. | |
Miriam Welte | 7. | 5. | kiesett | 25. |
- Omnium
Versenyző | Versenyszám | 15 km-es scratch | 4 km-es egyéni üldözőverseny | Kieséses verseny | 1000 m-es időfutam | 250 méter repülő rajt | 30 km-es pontverseny | Összesítés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Roger Kluge | Férfi | 38 | 2. | 4:18,907 | 34 | 4. | 18 | 12. | 1:03,797 | 24 | 9. | 13,332 | 20 | 11. | 33 | 3. | 167 | 6. |
Versenyző | Versenyszám | 10 km-es scratch | 3 km-es egyéni üldözőverseny | Kieséses verseny | 500 m-es időfutam | 250 méter repülő rajt | 20 km-es pontverseny | Összesítés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Anna Knauer | Női | 10 | 16. | 3:42,987 | 16 | 13. | 26 | 8. | 36,370 | 22 | 10. | 14,447 | 22 | 10. | 3 | 11. | 99 | 13. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Német férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Németország (GER) | 5 | 4 | 0 | 1 | 153 | 141 | +12 | 8 |
Szlovénia (SLO) | 5 | 4 | 0 | 1 | 137 | 126 | +11 | 8 |
Brazília (BRA) | 5 | 2 | 1 | 2 | 141 | 150 | –9 | 5 |
Lengyelország (POL) | 5 | 2 | 0 | 3 | 139 | 140 | –1 | 4 |
Egyiptom (EGY) | 5 | 1 | 1 | 3 | 129 | 143 | –14 | 3 |
Svédország (SWE) | 5 | 1 | 0 | 4 | 132 | 131 | +1 | 2 |
2016. augusztus 7. 11:30 (16:30) | Svédország (SWE) | 29–32 | Németország (GER) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Hansen, Gjeding (DEN) |
Tollbring 8 | (15–18) | Kuhn 7 | ||
9× 4× | Jegyzőkönyv | 9× 3× |
2016. augusztus 9. 11:30 (16:30) | Németország (GER) | 32–29 | Lengyelország (POL) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Lopéz, Ramírez (ESP) |
három játékos 5 | (16–14) | Bielecki 10 | ||
6× 4× 1× | Jegyzőkönyv | 5× 3× |
2016. augusztus 11. 16:40 (21:40) | Brazília (BRA) | 33–30 | Németország (GER) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Horáček, Novotný (CZE) |
Chiuffa 8 | (17–16) | Häfner, Reichmann 6 | ||
4× 2× 1× | Jegyzőkönyv | 5× 4× 1× |
2016. augusztus 13. 09:30 (14:30) | Szlovénia (SLO) | 25–28 | Németország (GER) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Nikolov, Nachevski (MKD) |
Dolenec 6 | (12–11) | Gensheimer 6 | ||
6× 4× | Jegyzőkönyv | 8× 4× |
2016. augusztus 15. 11:30 (16:30) | Németország (GER) | 31–25 | Egyiptom (EGY) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Hansen, Gjeding (DEN) |
Gensheimer 7 | (15–12) | Sanad 7 | ||
9× 2× | Jegyzőkönyv | 3× 1× |
- Negyeddöntő
2016. augusztus 17. 13:30 (18:30) | Németország (GER) | 34–22 | Katar (QAT) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Lah, Sok (SLO) |
három játékos 5 | (16–12) | Capote 9 | ||
5× 3× | Jegyzőkönyv | 1× 3× |
- Elődöntő
2016. augusztus 19. 15:30 (20:30) | Franciaország (FRA) | 29–28 | Németország (GER) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Hansen, Gjeding (DEN) |
Narcisse 7 | (16–13) | Gensheimer 11 | ||
4× 3× | Jegyzőkönyv | 5× 3× |
- Bronzmérkőzés
2016. augusztus 21. 10:30 (15:30) | Lengyelország (POL) | 25–31 | Németország (GER) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Horaček, Novotny (CZE) |
Krajewski, Lijewski 5 | (13–17) | Reichmann 7 | ||
5× 1× | Jegyzőkönyv | 5× 3× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Német férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
* - túlkoros játékos
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- C csoport
Csapat Sablon:2016FfociC
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dél-Korea (KOR) | 3 | 2 | 1 | 0 | 12 | 3 | +9 | 7 |
Németország (GER) | 3 | 1 | 2 | 0 | 15 | 5 | +10 | 5 |
Mexikó (MEX) | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 4 | +3 | 4 |
Fidzsi-szigetek (FIJ) | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 23 | –22 | 0 |
2016. augusztus 4. 17:00 (22:00) Sablon:2016FfociMEXGER
|
Mexikó (MEX) | 2–2 | Németország (GER) |
---|---|---|
Peralta 52' Pizarro 62' | (0–0) Jegyzőkönyv | Gnabry 58' Ginter 78' |
2016. augusztus 7. 16:00 (21:00) Sablon:2016FfociGERKOR
|
Németország (GER) | 3–3 | Dél-Korea (KOR) |
---|---|---|
Gnabry 33' 90+2' Selke 55' | (1–1) Jegyzőkönyv | Hvang 25' Szon 57' Szok 87' |
2016. augusztus 10. 16:00 (21:00) Sablon:2016FfociGERFIJ
|
Németország (GER) | 10–0 | Fidzsi-szigetek (FIJ) |
---|---|---|
Gnabry 8' 45' Petersen 14' 33' 40' 63' (11-esből) 70' Meyer 30' 49' 52' | (6–0) Jegyzőkönyv |
- Negyeddöntő
2016. augusztus 13. 13:00 (18:00) |
Portugália (POR) | 0–4 | Németország (GER) |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Gnabry 45+1' Ginter 57' Selke 75' Max 87' |
Estádio Nacional de Brasília, Brazíliaváros Nézőszám: 55 412[4] Játékvezető: Walter López Castellanos (guatemalai) |
- Elődöntő
2016. augusztus 17. 16:00 (21:00) |
Nigéria (NGR) | 0–2 | Németország (GER) |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Klostermann 9' Petersen 89' |
- Döntő
2016. augusztus 20. 17:30 (22:30) |
Brazília (BRA) | 1–1 (h. u.) | Németország (GER) |
---|---|---|
Neymar 27' | (1–0) Jegyzőkönyv | Meyer 59' |
Büntetőpárbaj | ||
Renato Augusto Marquinhos Rafinha Luan Garcia Neymar | 5–4 | Ginter Gnabry Brandt Süle Petersen |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) |
Női
Bővebben: Női labdarúgótorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Német női labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Színmagyarázat |
---|
A csoportok első két helyezettje bejutott a negyeddöntőbe. |
A csoportok legjobb két harmadik helyezettje bejutott a negyeddöntőbe. |
A csoportok legrosszabb harmadik helyezettje és a negyedik helyezettek kiestek. |
- Csoportkör
- F csoport
Csapat | M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada (CAN) | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 2 | +5 | 9 |
Németország (GER) | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 5 | +4 | 4 |
Ausztrália (AUS) | 3 | 1 | 1 | 1 | 8 | 5 | +3 | 4 |
Zimbabwe (ZIM) | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 15 | –12 | 0 |
2016. augusztus 3. 18:00 (23:00) |
Zimbabwe (ZIM) | 1–6 | Németország (GER) |
---|---|---|
Basopo 50' | (0–2) Jegyzőkönyv | Däbritz 22' Popp 36' Behringer 53' 78' Leupolz 83' Chibanda 90' (öngól) |
2016. augusztus 6. 18:00 (23:00) |
Németország (GER) | 2–2 | Ausztrália (AUS) |
---|---|---|
Däbritz 45+2' Bartusiak 88' | (1–2) Jegyzőkönyv | Kerr 6' Foord 45' |
2016. augusztus 9. 16:00 (21:00) |
Németország (GER) | 1–2 | Kanada (CAN) |
---|---|---|
Behringer 13' (11-esből) | (1–1) Jegyzőkönyv | Tancredi 26' 60' |
Estádio Nacional de Brasília, Brazíliaváros Nézőszám: 8 227 Játékvezető: Ri Hjangok (Ri Hyang-ok) (észak-koreai) |
- Negyeddöntő
- Elődöntő
2016. augusztus 16. 16:00 (21:00) |
Kanada (CAN) | 0–2 | Németország (GER) |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Behringer 21' Däbritz 59' |
Estádio Mineirão, Belo Horizonte Nézőszám: 5,641 Játékvezető: Ri Hjangok (Ri Hyang-ok) (észak-koreai) |
- Döntő
2016. augusztus 19. 17:30 (22:30) |
Svédország (SWE) | 1–2 | Németország (GER) |
---|---|---|
Blackstenius 67' | (0–0) Jegyzőkönyv | Marozsán 48' Sembrant 62' (öngól) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország (GER) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kvalifikáció
Az ország versenyzői 2014 augusztusában a Caen-ban megrendezett lovas világjátékokon aranyérmet szereztek a díjlovaglás csapatversenyén, ezzel az eredménnyel Németország színeiben egy teljes díjlovaglócsapat szerzett kvótát az olimpiai játékokra. Ennek köszönhetően Németország – Nagy-Britannia és Hollandia mellett – egyike lett annak a három nemzetnek, amelynek elsőként sikerült kvalifikálnia magát a 2016-os játékokra.[6][7] Ugyanezen az eseményen, a lovastusa csapatszámában a német sportolók aranyérmet szereztek, így az ország lovastusacsapata is kvótát szerzett az olimpiára.[8]
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | Döntő | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Sönke Rothenberger | Cosmo | Egyéni | 77,329 | 7. | 76,261 | 10. | kiesett | 76,261 | 19. | |
Dorothee Schneider | Showtime FRH | 80,986 | 3. | 82,619 | 3. | 82,946 | 6. | 82,946 | 6. | |
Kristina Sprehe | Desperados FRH | 82,257 | 2. | 81,401 | 4. | 87,142 | 3. | 87,142 | ||
Isabell Werth | Weihegold Old | 80,643 | 4. | 83,711 | 1. | 89,071 | 2. | 89,071 | ||
Sönke Rothenberger Dorothee Schneider Kristina Sprehe Isabell Werth | Cosmo Showtime FRH Desperados FRH Weihegold Old | Csapat | 81,295 | 1. | 82,577 | 1. | 81,936 |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | |||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Bünt. | Helyezés | |||
Christian Ahlmann | Taloubet Z | Egyéni | 0 | 1. | 0 | 0 | 1. | 4 | 4 | 7. | 0 | 1. | 4 | 4 | 9. |
Ludger Beerbaum | Casello | 4 | 27. | 4 | 8 | 30. | 0 | 8 | 18. | kiesett | 8 | 36. | |||
Daniel Deusser | First Class | 0 | 1. | 0 | 0 | 1. | 4 | 4 | 7. | 0 | 1. | 4 | 4 | 9. | |
Meredith Michaels-Beerbaum | Fibonacci | 0 | 1. | 0 | 0 | 1. | 5 | 5 | 13. | nem ért célba | kiesett | - | 35. | ||
Christian Ahlmann Ludger Beerbaum Daniel Deusser Meredith Michaels-Beerbaum | Taloubet Z Casello First Class Fibonacci | Csapat | 0 | 1. | 2 | 8+0 |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Selejtező | Döntő | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Bünt. össz. | Hely. | Bünt. | Bünt. össz. | Hely. | Bünt. | Bünt. | Helyezés | |||
Sandra Auffarth | Opgun Louvo | Egyéni | 41,6 | 8. | 24,8 | 66,4 | 20. | 0,0 | 66,4 | 17. | 0,0 | 66,4 | 11. |
Michael Jung | Sam FBW | 40,9 | 5. | 0,0 | 40,9 | 2. | 0,0 | 40,9 | 1. | 0,0 | 40,9 | ||
Ingrid Klimke | Hale-Bob Old | 39,5 | 4. | 26,0 | 65,5 | 19. | 0,0 | 65,5 | 15. | 4,0 | 69,5 | 14. | |
Julia Krajewski | Samourai du Thot | 44,8 | 18. | nem ért célba | kiesett | ||||||||
Sandra Auffarth Michael Jung Ingrid Klimke Julia Krajewski | Opgun Louvo Sam FBW Hale-Bob Old Samourai du Thot | Csapat | 122,0 | 1. | 50,8 | 172,8 | 4. | 0,0 | 172,8 |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Stephan Feck | Egyéni műugrás | 423,50 | 9. | 354,20 | 17. | kiesett | |
Patrick Hausding | 440,00 | 6. | 413,50 | 10. | 498,90 | ||
Sascha Klein | Egyéni toronyugrás | 463,40 | 7. | 475,00 | 5. | 424,15 | 9. |
Martin Wolfram | 468,80 | 6. | 466,15 | 8. | 492,90 | 5. | |
Stephan Feck Patrick Hausding | Szinkron műugrás | 410,10 | 4. | ||||
Patrick Hausding Sascha Klein | Szinkron toronyugrás | 438,42 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Tina Punzel | Egyéni műugrás | 307,95 | 13. | 291,60 | 17. | kiesett | |
Nora Subschinski | 302,05 | 16. | 308,25 | 12. | 317,10 | 9. | |
Maria Kurjo | Egyéni toronyugrás | 287,00 | 21. | kiesett | |||
Elena Wassen | 291,90 | 16. | 276,40 | 17. | kiesett | ||
Tina Punzel Nora Subschinski | Szinkron műugrás | 284,25 | 7. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hamza Touba | Légsúly | Elie Konki (FRA) 0-3 | kiesett | 17. | |||
Artem Harutyunyan | Kisváltósúly | erőnyerő | Arthur Biyarslanov (CAN) 2-0 | Batuhan Gözgeç (TUR) 3-0 | Lorenzo Sotomayor (AZE) 0-3 | kiesett | |
Arajik Marutjan | Váltósúly | Gabriel Maestre (VEN) 1-2 | kiesett | 17. | |||
Serge Michel | Félnehézsúly | Carlos Andrés Mina (ECU) 0-3 | kiesett | 17. | |||
David Graf | Nehézsúly | erőnyerő | Yamil Peralta (ARG) 1-2 | kiesett | 9. | ||
Erik Pfeifer | Szupernehézsúly | Laurent Clayton (ISV) 1-2 | kiesett | 17. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Vívás (V) | Úszás | Bónusz vívás (B) | Lovaglás | Futás/Lövészet | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Pont | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | V+B Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Lövőhiba | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Patrick Dogue | Férfi | 23–12 | 238 | 2:07,65 | 318 | 31. | 2–0 | 2 | 2. | 80,73 | 12 | 288 | 12. | 8 | 11:23,36 | 617 | 14. | 1463 | 6. |
Christian Zillekens | 16–19 | 196 | 2:06,24 | 322 | 28. | 0–1 | 0 | 27. | 75,90 | 14 | 286 | 14. | 5 | 11:27,45 | 613 | 16. | 1417 | 21. | |
Annika Schleu | Női | 17–18 | 202 | 2:19,34 | 282 | 20. | 0–1 | 0 | 18. | 68,06 | 7 | 293 | 12. | 6 | 12:21,95 | 559 | 3. | 1336 | 4. |
Lena Schöneborn | 24–11 | 244 | 2:21,74 | 275 | 28. | 0–1 | 0 | 2. | nem ért célba | 0 | 30. | 8 | 12:54,21 | 526 | 13. | 1045 | 31. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | 16 közé jutásért | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Markus Böckermann Lars Flüggen | B csoport Lengyelország (POL) | 4. | kiesett | 19. |
Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | 16 közé jutásért | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Karla Borger Britta Büthe | E csoport Svájc (SUI) | 3. | Venezuela (VEN) Norisbeth Agudo Olaya Pérez Pazo 21–13, 21–8 | Brazília (BRA) Talita Antunes Larissa França 17–21, 19–21 | kiesett | 9. | ||
Laura Ludwig Kira Walkenhorst | D csoport Egyiptom (EGY) | 1. | Svájc (SUI) Isabelle Forrer Anouk Vergé-Dépré 21–19, 21–10 | Kanada (CAN) Heather Bansley Sarah Pavan 21–14, 21–14 | Brazília (BRA) Talita Antunes Larissa França 21–18, 21–12 | Brazília (BRA) Ágatha Bednarczuk Bárbara Seixas 21–18, 21–14 |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Oliver Geis | Gyorstüzelő pisztoly | 572 | 17. | kiesett | |||
Christian Reitz | 592 | 1. | 34 | ||||
Michael Janker | Légpuska | 620,8 | 29. | kiesett | |||
Julian Justus | 622,8 | 18. | kiesett | ||||
Andre Link | Sportpuska, összetett | 1174 | 7. | 424,6 | 5. | ||
Daniel Brodmeier | 1177 | 2. | 435,6 | 4. | |||
Sportpuska, fekvő | 619,2 | 37. | kiesett | ||||
Henri Junghänel | 624,8 | 8. | 209,5 | ||||
Andreas Löw | Dupla trap | 140 | 1. | 25 | 6. | kiesett | |
Ralf Buchheim | Skeet | 116 | 23. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Monika Karsch | Légpisztoly | 379 | 25. | kiesett | |||
Sportpisztoly | 583 | 4. | 18 | 2. | 6 | ||
Selina Gschwandtner | Légpuska | 414,8 | 13. | kiesett | |||
Barbara Engleder | 420,3 | 2. | 165,0 | 4. | |||
Sportpuska, összetett | 583 | 5. | 458,6 | ||||
Eva Rösken | 579 | 14. | kiesett | ||||
Jana Beckmann | Trap | 61 | 19. | kiesett | |||
Christine Wenzel | Skeet | 68 | 11. | kiesett |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Nico Müller | 77 kg | 151 | 11. | 181 | 10. | 332 | 10. |
Jürgen Spieß | 105 kg | 170 | 14. | 220 | 6. | 390 | 10. |
Alexej Prochorow | +105 kg | 180 | 17. | 215 | 16. | 395 | 16. |
Almir Velagić | 188 | 11. | 232 | 10. | 420 | 9. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Sabine Kusterer | 58 kg | 90 | 10. | 110 | 11. | 200 | 10. |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Levent Tuncat | Légsúly | Luisito Pié (DOM) kizárták | kiesett | helyezetlen | ||||
Tahir Güleç | Váltósúly | Moisés Hernández (DOM) 4-2 | Cheick Sallah Cissé (CIV) 1-7 | Piotr Paziński (POL) 5-6 | kiesett | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Rabia Güleç | Váltósúly | Anasztaszija Barisnyikova (RUS) 9-8 | Nur Tatar (TUR) 1-5 | kiesett | 9. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Dustin Brown | Egyes | Thomaz Bellucci (BRA) 6-3, 4-5 (feladta) | kiesett | 33. | |||||
Philipp Kohlschreiber | Guido Pella (ARG) 4-6, 6-1, 6-2 | Andrej Martin (SVK) visszalépett | kiesett | 17. | |||||
Jan-Lennard Struff | Jevgenyij Donszkoj (RUS) 3-6, 4-6 | kiesett | 33. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Annika Beck | Egyes | Ana Konjuh (CRO) 6-7(5–7), 1-6 | kiesett | 33. | |||||
Angelique Kerber | Mariana Duque Mariño (COL) 6-3, 7-5 | Eugenie Bouchard (CAN) 6-4, 6-2 | Samantha Stosur (AUS) 6-0, 7-5 | Konta Johanna (GBR) 6-1, 6-2 | Madison Keys (USA) 6-3, 7-5 | Mónica Puig (PUR) 4-6, 6-4, 1-6 | |||
Andrea Petković | Elina Szvitolina (UKR) 6-2, 1-6, 3-6 | kiesett | 33. | ||||||
Laura Siegemund | Cvetana Pironkova (BUL) 1-6, 6-4, 6-2 | Csang Suaj (Zhang Shuai) (CHN) 6-2, 6-4 | Kirsten Flipkens (BEL) 6-4, 6-3 | Mónica Puig (PUR) 1-6, 1-6 | kiesett | 5. | |||
Angelique Kerber Andrea Petković | Páros | Olaszország (ITA) Sara Errani Roberta Vinci 2-6, 2-6 | kiesett | 17. | |||||
Anna-Lena Grönefeld Laura Siegemund | Oroszország (RUS) Darja Kaszatkina Szvetlana Kuznyecova 1-6, 4-6 | kiesett | 17. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Marc Zwiebler | Férfi egyes | K csoport Scott Evans (IRL) 21–9, 17–21, 7–21 Ygor Oliveira (BRA) 21–12, 21–12 | 2. | kiesett | 14. | ||||
Michael Fuchs Johannes Schöttler | Férfi páros | B csoport Malajzia (MAS) Goh V Shem Tan Wee Kiong 14–21, 17–21 Kína (CHN) Fu Haj-feng (Fu Hai-feng) Csang Nan (Zhang Nan) 11–21, 16–21 Egyesült Államok (USA) Phillip Chew Sattawat Pongnairat 21–14, 21–14 | 3. | kiesett | 9. | ||||
Karin Schnaase | Női egyes | P csoport Chloe Magee (IRL) 21–14, 21–19 Vang Ji-han (Wang Yihan) (CHN) 11–21, 16–21 | 2. | kiesett | 14. | ||||
Johanna Goliszewski Carla Nelte | Női páros | D csoport Kína (CHN) Jü Jang (Yu Yang) Tang Jüan-ting (Tang Yuanting) 10–21, 11–21 Dél-Korea (KOR) Csang Jena (Jang Ye-na) I Szohi (Lee So-hui) 18–21, 21–18, 17–21 Bulgária (BUL) Gabriela Stoeva Stefani Stoeva 14–21, 19–21 | 4. | kiesett | 13. | ||||
Michael Fuchs Birgit Overzier-Michels | Vegyes páros | A csoport Kína (CHN) Csang Nan (Zhang Nan) Csao Jün-lej (Zhao Yunlei) 19–21, 16–21 Indonézia (INA) Praveen Jordan Debby Susanto 16–21, 15–21 Hongkong (HKG) Chau Hoi Wah Chun Hei Lee 17–21, 14–21 | 4. | kiesett | 13. |
Torna
Bővebben: Torna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Andreas Bretschneider | Talaj | 14,800 | 23. | kiesett | |
Korlát | 14,833 | 36. | kiesett | ||
Nyújtó | 13,633 | 55. | kiesett | ||
Gyűrű | 14,158 | 40. | kiesett | ||
Lólengés | 13,641 | 52. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 85,698 | 24. | 84,965 | 20. | |
Lukas Dauser | Korlát | 15,266 | 19. | kiesett | |
Gyűrű | 13,916 | 50. | kiesett | ||
Lólengés | 13,733 | 50. | kiesett | ||
Fabian Hambüchen | Talaj | 14,041 | 43. | kiesett | |
Nyújtó | 15,533 | 1. | 15,766 | ||
Marcel Nguyen | Talaj | 14,500 | 30. | kiesett | |
Korlát | 15,466 | 11. | kiesett | ||
Nyújtó | 13,366 | 62. | kiesett | ||
Gyűrű | 14,733 | 18. | kiesett | ||
Lólengés | 13,433 | 54. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 86,098 | 22. | 86,031 | 19. | |
Andreas Toba | Talaj | 1,633 | 72. | kiesett | |
Nyújtó | 14,633 | 26. | kiesett | ||
Lólengés | 14,233 | 32. | kiesett | ||
Egyéni összetett | feladta | kiesett | |||
Andreas Bretschneider Lukas Dauser Fabian Hambüchen Marcel Nguyen Andreas Toba | Csapat összetett | 261,518 | 8. | 261,275 | 7. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Tabea Alt | Felemás korlát | 14,666 | 25. | kiesett | |
Gerenda | 14,233 | 21. | kiesett | ||
Kim Bui | Talaj | 13,766 | 29. | kiesett | |
Felemás korlát | 14,800 | 19.* | kiesett | ||
Pauline Schäfer | Talaj | 14,300 | 12. | kiesett | |
Gerenda | 14,400 | 15. | kiesett | ||
Sophie Scheder | Talaj | 13,266 | 47. | kiesett | |
Felemás korlát | 15,433 | 6. | 15,566 | ||
Gerenda | 12,933 | 62. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 55,598 | 28. | 53,907 | 23. | |
Elisabeth Seitz | Talaj | 13,666 | 34. | kiesett | |
Felemás korlát | 15,466 | 5. | 15,533 | 4. | |
Gerenda | 13,866 | 31. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 57,098 | 11. | 56,366 | 17. | |
Tabea Alt Kim Bui Pauline Schäfer Sophie Scheder Elisabeth Seitz | Csapat összetett | 173,263 | 6. | 173,672 | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | |||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Jana Berezko-Marggrander | Egyéni | 17,100 | 17. | 16,983 | 18. | 17,100 | 20. | 17,066 | 12. | 68,249 | 18. | kiesett | 18. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 szalag | 3 buzogány és 2 karika | Összesen | 5 szalag | 3 buzogány és 2 karika | Összesen | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Natalie Hermann Anastasija Khmelnytska Daniela Potapova Julia Stavickaja Sina Tkaltschewitsch | Csapat | 15,650 | 11. | 16,750 | 9. | 32,400 | 10. | kiesett | 10. |
Trambulin
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Leonie Adam | Női | 97,885 | 10. | kiesett |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Anne Haug | Női | 21:11 | 0:57 | 1:04:50 | 0:40 | 35:18 | 2:02:56 | 36. |
Laura Lindemann | 19:18 | 0:54 | 1:04:30 | 0:43 | 36:27 | 2:01:52 | 28. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Damian Wierling | 50 m gyors | 22,18 | 6. | 19. | kiesett | ||||
100 m gyors | 48,35 | 2. | 7. | 48,66 | 8. | 15. | kiesett | ||
Björn Hornikel | 49,62 | 8. | 39. | kiesett | |||||
Paul Biedermann | 200 m gyors | 1:45,78 | 1. | 2. | 1:45,69 | 2. | 4.* | 1:45,84 | 6. |
Christoph Fildebrandt | 1:47,81 | 7. | 28. | kiesett | |||||
Clemens Rapp | 400 m gyors | 3:49,10 | 5. | 24. | kiesett | ||||
Florian Vogel | 3:45,49 | 3. | 9. | kiesett | |||||
Florian Wellbrock | 1500 m gyors | 15:23,88 | 8. | 32. | kiesett | ||||
Jan-Philip Glania | 100 m hát | 53,87 | 5. | 15. | 53,94 | 6. | 12. | kiesett | |
200 m hát | 1:56,50 | 3. | 6.* | 1:56,53 | 4. | 9. | kiesett | ||
Christian Diener | 1:56,62 | 4. | 9. | 1:56,37 | 5. | 8. | 1:56,27 | 7. | |
Christian vom Lehn | 100 m mell | 1:00,13 | 5. | 15. | 1:00,23 | 6. | 12. | kiesett | |
Marco Koch | 200 m mell | 2:08,98 | 2. | 5. | 2:08,12 | 4. | 7. | 2:08,00 | 7. |
Steffen Deibler | 100 m pillangó | 52,14 | 6. | 18. | kiesett | ||||
Philip Heintz | 200 m vegyes | 1:57,59 | 2. | 2. | 1:58,85 | 3. | 8. | 1:57,48 | 6. |
Jacob Heidtmann | 400 m vegyes | kizárták | kiesett | ||||||
Johannes Hintze | 4:18,25 | 8. | 18. | kiesett | |||||
Steffen Deibler Björn Hornikel Philipp Wolf Damian Wierling | 4 × 100 m gyors | 3:14,97 | 5. | 11. | kiesett | ||||
Florian Vogel Christoph Fildebrandt Clemens Rapp Paul Biedermann Jacob Heidtmann | 4 × 200 m gyors | 7:07,66 | 3. | 4. | 7:07,28 | 6. | |||
Jan-Philip Glania Marco Koch Steffen Deibler Damian Wierling Christian vom Lehn | 4 × 100 m vegyes | 3:33,67 | 4. | 8. | 3:33,50 | 7. | |||
Christian Reichert | 10 km nyíltvízi | 1:53:04,7 | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Dorothea Brandt | 50 m gyors | 24,77 | 4.* | 13.** | 24,71 | 7. | 14. | kiesett | |
Annika Bruhn | 200 m gyors | 1:58,48 | 3. | 20. | kiesett | ||||
Sarah Köhler | 400 m gyors | 4:06,55 | 2. | 10. | kiesett | ||||
800 m gyors | 8:24,65 | 5. | 7. | 8:27,75 | 8. | ||||
Leonie Beck | 8:47,47 | 7. | 25. | kiesett | |||||
Lisa Graf | 200 m hát | 2:08,67 | 1. | 4.* | 2:09,56 | 7. | 13. | kiesett | |
Jenny Mensing | 2:10,68 | 5. | 16. | 2:10,15 | 8. | 16. | kiesett | ||
Alexandra Wenk | 100 m pillangó | 58,49 | 7. | 21. | kiesett | ||||
200 m vegyes | 2:12,46 | 5. | 13. | 2:12,13 | 6. | 11. | kiesett | ||
Franziska Hentke | 200 m pillangó | 2:07,59 | 3. | 9. | 2:07,67 | 5. | 11. | kiesett | |
400 m vegyes | 4:43,32 | 6. | 21. | kiesett | |||||
Annika Bruhn Leonie Kullmann Paulina Schmiedel Sarah Köhler | 4 × 200 m gyors | 7:56,74 | 7. | 12. | kiesett | ||||
Jenny Mensing Vanessa Grimberg Alexandra Wenk Annika Bruhn | 4 × 100 m vegyes | 4:02,19 | 6. | 12. | kiesett | ||||
Isabelle Härle | 10 km nyíltvízi | 1:57:22,1 | 6. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Toni Wilhelm | Szörfvitorlázás | 8 | 4 | 13 | 10 | 9 | 4 | 1 | 7 | (19) | 7 | 8 | 19 | 10 | 100 | 6. |
Philipp Buhl | Laser | 16 | 16 | 8 | 13 | 17 | 13 | 1 | 25 | (34) | 17 | kiesett | 126 | 14. | ||
Ferdinand Gerz Oliver Szymanski | 470-es osztály | 13 | 18 | 9 | 23 | 14 | 1 | (24) | 6 | 4 | 6 | kiesett | 94 | 11. | ||
Erik Heil Thomas Plößel | 49er osztály | 6 | 3 | 1 | 3 | 4 | 13 | 14 | 4 | 5 | 10 | 4 | (18) | 16 | 83 |
Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Annika Bochmann Marlene Steinherr | 470-es osztály | 12 | 16 | 17 | (21) | 15 | 3 | 6 | 14 | 21 | 17 | kiesett | 121 | 18. | ||
Victoria Jurczok Anika Lorenz | 49erFX osztály | (21) | 8 | 8 | 7 | 6 | 7 | 17 | 10 | 7 | 9 | 6 | 9 | 16 | 110 | 9. |
Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Paul Kohlhoff Carolina Werner | Nacra 17 | 14 | 10 | 10 | 17 | 8 | 13 | 5 | 10 | 2 | 9 | 14 | (18) | kiesett | 112 | 13. |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Peter Joppich | Tőr, egyéni | erőnyerő | Enzo Lefort (FRA) 15-13 | Giorgio Avola (ITA) 13-15 | kiesett | 12. | |||
Max Hartung | Kard, egyéni | Yémi Apithy (BEN) 15-9 | Daryl Homer (USA) 12-15 | kiesett | 10. | ||||
Matyas Szabo | Ali Pakdaman (IRI) 15-11 | Pancso Paszkov (BUL) 15-6 | Daryl Homer (USA) 12-15 | kiesett | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Carolin Golubytskyi | Tőr, egyéni | erőnyerő | Hanna Łyczbińska (POL) 9-14 | kiesett | 18. |
Jegyzetek
- ↑ Match report
- ↑ Match Report: GER vs KOR. Rio 2016 Official Website. (Hozzáférés: 2016. augusztus 7.)
- ↑ Match report
- ↑ Match Report: POR vs GER. Rio 2016 Official Website. [2016. augusztus 14-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2016. augusztus 13.)
- ↑ Match report. [2016. szeptember 23-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2016. augusztus 5.)
- ↑ Rio Olympics gets 1st qualified athletes (angol nyelven). USA Today, 2014. augusztus 26. (Hozzáférés: 2014. augusztus 31.)
- ↑ Kiosztották az első kvótákat Rióra. Magyar Olimpiai Bizottság, 2014. augusztus 27. [2014. szeptember 4-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2014. augusztus 31.)
- ↑ Williams, Ollie: World Equestrian Games: GB silver as Fox-Pitt wins bronze (angol nyelven). BBC Sport, 2014. augusztus 31. (Hozzáférés: 2014. augusztus 31.)
Források
- Germany at the 2016 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Németország-portál
- Olimpiaportál