Urtea | Garailea | Bigarrena | Hirugarrena | Egoitza |
1897 | José Pesoa | Juan Sugranes | Clemente Fabián | Avila |
1902 | Tomás Peñalva | Salvador Seguí | José Manuel Pekín - Miguel Bayona (tandema) | Bartzelona |
1903 | Ricardo Peris | Tomás Peñalva | Julio Álvarez | Madril |
1904 | Tomás Peñalva | Ricardo Peris | Julio Álvarez | Valentzia |
1905 | Pablo Pujol | José Pérez | Tomás Peñalva | Tarragona |
1906 | Luis Amuñategi | Juan Adrián Campesinos | Domingo Álvarez | Madril |
1907 | Luis Amuñategi | Tomás Sanz | Marcelino Cuesta | Bilbo |
1908 | Vicente Blanco | Esteban Espinosa | Marcelino Cuesta | Gijón |
1909 | Vicente Blanco | José Pérez | Eduard Leonard | Valentzia |
1910 | José Magdalena | Otilio Borrás | Jaime Durán | Bartzelona |
1911 | Jaime Durán | Lázaro Villada | Sebastià Masdeu | Madril |
1912 | José Magdalena | Joaquín Martí | Antonio Crespo | Bartzelona |
1913 | Juan Martí | Lorenzo Oca | Joaquín Larrañaga | Gasteiz |
1914 | Óscar Leblanc | Antonio Crespo | José Magdalena | Madril |
1915 | Simón Febrer | Juan Zumalde | José Magdalena | Bilbo |
1916 | José Manchón | Óscar Leblanc | José Magdalena | Bartzelona |
1917 | Lázaro Villada | Óscar Leblanc | José Magdalena | Madril |
1918 | Simón Febrer | Juan Martínez | Miguel Colchón | Sevilla |
1919 | Jaime Janer | Juan Martínez | Guillermo Antón | Santander |
1920 | Miguel Bover | Jaime Janer | José Saura | Bartzelona |
1921 | Ramón Valentín | Miguel García | Guillermo Antón | Madril |
1922 | José Saura | José María Sanz | Miguel García | Bartzelona |
1923 | Jaime Janer | Telmo García | Miguel Mucio | Figueres |
1924 | Juan Bautista Llorens | Telmo García | Teodoro Montheys | Bilbo |
1925 | Ricardo Montero | Jaime Janer | Telmo García | Donostia |
1926 | José Saura | Juan Bautista Llorens | Ricardo Montero | Sevilla |
1927 | Miguel Mucio | Telmo García | Francisco Cepeda | Bartzelona |
1928 | Telmo García | Eduardo Fernández | José María Sanz | Madril |
1929 | Luciano Montero | José María Sanz | Sebastián Aguilar | Donostia |
1930 | Mariano Cañardo | Luciano Montero | Vicente Bachero | Bartzelona |
1931 | Mariano Cañardo | Antonio Escuriet | José Nicolau | Madril |
1932 | Luciano Montero | Mariano Cañardo | Salvador Cardona | Donostia |
1933 | Mariano Cañardo | Luciano Montero | Vicente Bachero | Bartzelona |
1934 | Luciano Montero | Mariano Cañardo | Salvador Cardona | Madril |
1935 | Salvador Cardona | Mariano Cañardo | Luciano Montero | Valentzia |
1936 | Mariano Cañardo | Luciano Montero | Mariano Gascón | Palma Mallorcakoa |
1937 | Espainiako Gerra Zibila zela eta ez zuten egin |
1938 | Fermín Trueba | Francisco Goenaga | Francisco Aresti | Bilbo |
1939 | Fco. Antonio Andrés Sancho | Mariano Cañardo | Vicente Trueba | Santander |
1940 | Federico Ezkerra | Diego Cháfer | Mariano Cañardo | Madril |
1941 | Fco. Antonio Andrés Sancho | Antonio Martín Egia | Julián Berrendero | Madril |
1942 | Julián Berrendero | Fco. Ant. Andrés Sancho | Diego Cháfer | Madril |
1943 | Julián Berrendero | José Bejarano | Antonio Martín Egia | Madril |
1944 | Julián Berrendero | Antonio Martín Egia | Vicente Carretero | Madril |
1945 | Juan Gimeno | Joaquín Olmos | Delio Rodríguez | Madril |
1946 | Bernardo Ruiz | Fco. Antonio Andrés Sancho | Bernardo Capó | Madril |
1947 | Bernardo Capó | Bernardo Ruiz | Miguel Gual | Madril |
1948 | Bernardo Ruiz | Antonio Gelabert | Julián Berrendero | Madril |
1949 | José Serra | Bernardo Capó | Julián Berrendero | Madril |
1950 | Antonio Gelabert | Bernardo Ruiz | José Vidal Porcar | Bartzelona-Bilbo-Madril |
1951 | Bernardo Ruiz | Andrés Trobat | Victorio García | Bartzelona-Zamora-Madril |
1952 | Andrés Trobat | José Mateo | Cosme Barrutia | Avilés |
1953 | Francisco Massip | Andrés Trobat | Francisco Alomar | Bartzelona |
1954 | Emilio Rodríguez | Bernardo Ruiz | Francisco Alomar | Madril |
1955 | Antonio Gelabert | José Escolano | José Sierra | Bartzelona |
1956 | Antonio Ferraz | Bernardo Ruiz | Francisco Massip | Bergara |
1957 | Antonio Ferraz | René Marigil | Antonio Jiménez Quiles | Durango |
1958 | Federico Martín Bahamontes | Salvador Botella | Jesús Loroño | Madril |
1959 | Antonio Suárez | Federico Martín Bahamontes | Jesús Galdeano | Madril |
1960 | Antonio Suárez | Jesús Loroño | Fernando Manzaneque | Madril |
1961 | Antonio Suárez | Jesús Loroño | Federico Martín Bahamontes | Madril |
1962 | Luis Otaño | José Pérez Francés | Manuel Martín Piñera | Zaragoza |
1963 | José Pérez Francés | Miguel Pacheco | Fernando Manzaneque | Lizarra |
1964 | Julio Jiménez | José Luis Talamillo | Luis Otaño | Bilbo |
1965 | Antonio Gómez del Moral | José Antonio Momeñe | Gabriel Mas | Palma Mallorcakoa |
1966 | Luis Otaño | Carlos Etxeberria | Ginés García | Alfafar |
1967 | Luis Pedro Santamarina | Carlos Etxeberria | Ginés García | Sabadell |
1968 | Luis Ocaña | Antonio Gómez del Moral | Jesús Aranzabal | Mungia |
1969 | Ramón Sáez | José Pérez Francés | José Antonio Momeñe | Ampuero |
1970 | José Antonio González Linares | Jesús Aranzabal | Nemesio Jiménez | El Tiemblo |
1971 | Eduardo Castelló | Andrés Gandarias | Txomin Perurena | Bartzelona |
1972 | Luis Ocaña | Txomin Perurena | Agustín Tamames | Segovia |
1973 | Txomin Perurena | José Luis Abilleira | Juan Zurano | Bartzelona |
1974 | Vicente López Carril | Manuel Esparza | Antonio Menéndez | Mieres |
1975 | Txomin Perurena | Javier Elorriaga | Jaime Huélamo | Torrejón de Ardoz |
1976 | Agustín Tamames | Miguel María Lasa | José Luis Viejo | Lizarra |
1977 | Manuel Esparza | Jose Nazabal | Jordi Fortià | Sabadell |
1978 | Enrique Martínez Heredia | Luis Alberto Ordiales | Antonio Menéndez | Caboalles de Abajo |
1979 | Faustino Rupérez | Miguel María Lasa | Deskalifikatua | Murtzia |
1980 | Juan Fernández | Miguel María Lasa | Javier Elorriaga | Ampuero |
1981 | Eulalio García | Enrique Martínez Heredia | Juan Fernández | Salamanca |
1982 | José Luis Laguía | Eulalio García | Federico Etxabe | Torrejón de Ardoz |
1983 | Carlos Hernández | Alfonso Gutiérrez | Antoni Coll | Avilés |
1984 | Jesús Ignacio Ibañez Loyo | Celestino Prieto | Eduardo Chozas | Bartzelona |
1985 | José Luis Navarro | Peio Ruiz Cabestany | Javier Castellar | Valladolid |
1986 | Alfonso Gutiérrez | Ricardo Martínez | Manuel Jorge Domínguez | Arrasate |
1987 | Juan Carlos González Salvador | Alfonso Gutiérrez | Manuel Jorge Domínguez | Bera |
1988 | Juan Fernández | Manuel Jorge Domínguez | Jokin Mujika | Ponteareas |
1989 | Carlos Hernández | Jesús Suárez Cueva | Casimiro Moreda | Mazarrón |
1990 | Laudelino Cubino | Francisco Javier Mauleón | Miguel Indurain | Gasteiz |
1991 | Juan Carlos González Salvador | José Luis Rodríguez García | Manuel Jorge Domínguez | Santander |
1992 | Miguel Indurain | Jon Unzaga | Carlos Hernández | Oviedo |
1993 | Ignacio García Camacho | Miguel Indurain | Fernando Escartín | Vigo |
1994 | Abraham Olano | Ángel Edo | Melchor Mauri | Sabiñánigo |
1995 | Jesús Montoya | José María Jiménez | Vicente Aparicio | Segovia |
1996 | Manuel Fernández Ginés | Abraham Olano | Fernando Escartín | Sabiñánigo |
1997 | José María Jiménez | César Solaun | David Etxebarria | Melilla |
1998 | Ángel Casero | Juan Carlos Domínguez | Óscar Freire | Jerez de la Frontera |
1999 | Ángel Casero | Roberto Heras | Joseba Beloki | Kordoba |
2000 | Álvaro González de Galdeano | Francisco Cerezo | Ángel Edo | Murtzia |
2001 | José Iván Gutiérrez | Santiago Blanco | Aitor Garmendia | León |
2002 | Juan Carlos Guillamón | Abraham Olano | Miguel Ángel Martín Perdiguero | Salamanca |
2003 | Rubén Plaza | Rafael Casero | Benjamín Noval | Alcobendas |
2004 | Francisco Mancebo | Alejandro Valverde | Paco Lara | Kantabria |
2005 | Juan Manuel Garate | Francisco Mancebo | Jordi Berenguer | Murtzia |
2006 | Etena | Móstoles |
2007 | Joaquim Rodríguez | Alejandro Valverde | Eladio Jiménez | Cuenca |
2008 | Alejandro Valverde | Óscar Sevilla | Óscar Pereiro | Talavera de la Reina |
2009 | Rubén Plaza | Constantino Zaballa | Alejandro Valverde | Kantabria |
2010 | José Iván Gutiérrez | Fran Ventoso | Koldo Fernández de Larrea | Albacete |
2011 | José Joaquín Rojas | Koldo Fernández de Larrea | Jesús Herrada | Castelló de la Plana |
2012 | Fran Ventoso | Koldo Fernández de Larrea | Francisco José Pacheco | Salamanca |
2013 | Jesús Herrada | Ion Izagirre | Luis León Sánchez | Bembibre |
2014 | Ion Izagirre | Alejandro Valverde | Carlos Barbero | Ponferrada |
2015 | Alejandro Valverde | Carlos Barbero | Jesús Herrada | Cáceres |
2016 | José Joaquín Rojas | Ángel Vicioso | Jordi Simón | Cocentaina |
2017 | Jesús Herrada | Alejandro Valverde | Ion Izagirre | Soria |
2018 | Gorka Izagirre | Alejandro Valverde | Omar Fraile | Castelló de la Plana |
2019 | Alejandro Valverde | Luis León Sánchez | Jesús Herrada | Murcia |
2020 | Luis León Sánchez | Gorka Izagirre | Vicente García de Mateos | Jaén |
2021 | Omar Fraile | Jesús Herrada | Alex Aranburu | La Nucía |
2022 | Carlos Rodríguez Cano | Jesús Herrada | Alex Aranburu | Palma |
2023 | Oier Lazkano | Juan Ayuso | Alex Aranburu | San Lorenzo de El Escorial |
2024 | Alex Aranburu | Oier Lazkano | Jesús Herrada | San Lorenzo de El Escorial |