UCI Àsia Tour 2019
Dades de la competició | |
---|---|
Organitzador | Unió Ciclista Internacional |
Núm. edició | 15a |
Continent | Àsia |
Data | del 23 d'octubre de 2018 al 20 d'octubre de 2019 |
Núm. de curses | 33 |
Jerarquia | |
Jerarquia | circuits continentals de ciclisme |
Nivell superior | UCI World Tour 2019 |
Palmarès | |
Guanyador | Alexey Lutsenko |
Equips | Terengganu Inc-TSG |
Països | Kazakhstan |
Països sub-23 | Kazakhstan |
L'UCI Àsia Tour 2019 és la quinzena edició de l'UCI Àsia Tour, un dels cinc circuits continentals de ciclisme de la Unió Ciclista Internacional. Està format per una trentena de proves, organitzades del 23 d'octubre de 2018 al 20 d'octubre de 2019 a Àsia.
Evolució del calendari
Octubre 2018
Data | Cursa | País | Cat. | Vencedor | Equip |
---|---|---|---|---|---|
23-31 | Tour de Hainan | R.P. de la Xina | 2.HC | Fausto Masnada | Androni Giocattoli-Sidermec |
Novembre 2018
Data | Cursa | País | Cat. | Vencedor | Equip |
---|---|---|---|---|---|
4-11 | Tour de Singkarak | Indonèsia | 2.2 | Jesse Ewart | Sapura |
9-11 | Tour de Quanzhou Bay | R.P. de la Xina | 2.2 | Max Stedman | Canyon Eisberg |
11 | Tour d'Okinawa | Japó | 1.2 | Alan Marangoni | Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini |
14-18 | Tour de Fuzhou | R.P. de la Xina | 2.1 | Ilya Davidenok | Beijing XDS-Innova |
Febrer
Data | Cursa | País | Cat. | Vencedor | Equip |
---|---|---|---|---|---|
8-12 | Ronda Pilipinas | Filipines | 2.2 | Francisco Mancebo | Matrix Powertag |
16-21 | Tour d'Oman | Oman | 2.HC | Alexey Lutsenko | Astana |
Març
Data | Cursa | País | Cat. | Vencedor | Equip |
---|---|---|---|---|---|
17-21 | Tour de Taïwan | Taiwan | 2.1 | Jonathan Clarke | Floyd's Pro Cycling |
22-24 | Tour de Tochigi | Japó | 2.2 | Raymond Kreder | Ukyo |
Abril
Data | Cursa | País | Cat. | Vencedor | Equip |
---|---|---|---|---|---|
1-6 | Tour de Tailàndia | Tailàndia | 2.1 | Ryan Cavanagh | St George Continental |
6-13 | Tour de Langkawi | Malàisia | 2.HC | Benjamin Dyball | Sapura |
17-21 | Tour d'Iskandar Johor | Malàisia | 2.2 | Mario Vogt | Sapura |
Maig
Data | Cursa | País | Cat. | Vencedor | Equip |
---|---|---|---|---|---|
19-26 | Tour del Japó | Japó | 2.1 | Chris Harper | Team BridgeLane |
24-26 | PRUride PH | Filipines | 2.2 | Marcelo Felipe | 7 Eleven-Cliqq Roadbike Philippines |
26-30 | Tour de Taiyuan | R.P. de la Xina | 2.2 | Cameron Piper | Team Illuminate |
30-2 | Tour de Kumano | Japó | 2.2 | Orluis Aular | Matrix Powertag |
Juny
Data | Cursa | País | Cat. | Vencedor | Equip |
---|---|---|---|---|---|
12-16 | Tour de Corea | Corea del Sud | 2.1 | Filippo Zaccanti | Nippo-Vini Fantini-Faizanè |
14-18 | Tour de les Filipines | Filipines | 2.2 | Jeroen Meijers | Taiyuan Miogee |
Juliol
Data | Cursa | País | Cat. | Vencedor | Equip |
---|---|---|---|---|---|
14-27 | Tour del llac Qinghai | R.P. de la Xina | 2.HC | Robinson Chalapud | Medellín |
21 | Tokyo 2020 Test Event | Japó | 1.2 | Diego Ulissi | Itàlia |
Agost
Data | Cursa | País | Cat. | Vencedor | Equip |
---|---|---|---|---|---|
11 | Oita Urban Classic | Japó | 1.2 | Drew Morey | Terengganu Inc-TSG |
19-23 | Tour d'Indonèsia | Indonèsia | 2.1 | Thomas Lebas | Kinan Cycling Team |
30-31 | Tour d'Almati | Kazakhstan | 2.1 | Yuriy Natarov | Team Astana |
Setembre
Data | Cursa | País | Cat. | Vencedor | Equip |
---|---|---|---|---|---|
2-4 | Tour de Xingtai | R.P. de la Xina | 2.2 | Carlos Cobos | Vigo-Rías Baixas |
6-8 | Tour d'Hokkaido | Japó | 2.2 | Filippo Zaccanti | Nippo-Vini Fantini-Faizanè |
7-14 | Volta a la Xina I | R.P. de la Xina | 2.1 | Jeroen Meijers | Taiyuan Miogee |
16-22 | Volta a la Xina II | R.P. de la Xina | 2.1 | Lyu Xianjing | Hengxiang Cycling Team |
19-22 | Tour de Siak | Indonèsia | 2.2 | Nur Amirul Fakhruddin Mazuki | Terengganu Cycling Team |
25-28 | Tour de l'Ijen | Indonèsia | 2.2 | Robbie Hucker | Ukyo |
Octubre
Data | Cursa | País | Cat. | Vencedor | Equip |
---|---|---|---|---|---|
2-6 | Tour de l'Iran | Iran | 2.1 | Savva Novikov | Lokosphinx |
9-15 | Volta al llac Taihu | R.P. de la Xina | 2.1 | Dylan Kennett | St George Continental |
12-13 | Hong Kong | 2.1 | Suspesa per les protestes polítiques[1] | ||
15-19 | Tour of Peninsular | Malàisia | 2.1 | Marcos García | Kinan |
20 | Japan Cup | Japó | 1.HC | Bauke Mollema | Trek-Segafredo |
Classificacions
Classificació individual
Està formada per tots els ciclistes que han sumat punts. Poden pertànyer tant a equips amateurs com a equips professionals, inclosos UCI WorldTeams.
# | Ciclista | Equip | Punts |
---|---|---|---|
Alexey Lutsenko | Astana | ||
Lyu Xianjing* | Hengxiang | ||
Yevgeniy Gidich | Astana | ||
Nariyuki Masuda | Utsunomiya Blitzen | ||
Chun Kai Feng | Bahrain-Merida | ||
Choon Huat Goh | Terengganu Inc-TSG | ||
Vadim Pronskiy* | Vino-Astana Motors | ||
Mohammad Ganjkhanlou | Foolad Mobarakeh Sepahan | ||
Dmitriy Gruzdev | Astana | ||
Daniil Fominykh | Astana |
* : Ciclista menor de 23 anys
Classificació per equips
Es calcula amb la suma dels punts obtinguts pels 8 millors ciclistes de cada equip (excepte els WorldTeams) a la classificació individual. La classificació també inclou equips no registrats al continent.
# | Equip | Punts |
---|---|---|
Terengganu Inc-TSG | ||
Sapura | ||
Ukyo | ||
Matrix Powertag | ||
HKSI | ||
Vino-Astana Motors | ||
Kinan | ||
VIB Sports | ||
Hengxiang | ||
Interpro Cycling Academy |
Classificació per païsosEs calcula en funció del total dels deu primers ciclistes de cada país. Es sumen els punts acumulats pels ciclistes a tots els circuits, inclosos els de l'UCI Europa Tour, l'UCI Amèrica Tour, l'UCI Àfrica Tour i l'UCI Oceania Tour.
| Classificació per països sub-23Es calcula segons els punts dels vuit millors ciclistes menors de 23 anys de cada país. Es sumen els punts acumulats pels pilots a tots els circuits, inclosos els de l'UCI Europa Tour, l'UCI Amèrica Tour, l'UCI Àfrica Tour i l'UCI Oceania Tour.
|
Referències
Enllaços externs
- Web oficial
- Calendari de l'UCI Àsia Tour