Campionat del món de rem de 2011
2011 World Rowing Championships – PR1 men's single scull
2011 World Rowing Championships – PR1 women's single scull +
../... 27
← 2010
2012 →
El campionat del món de rem de 2011 va ser el campionat del món que es van celebrar entre el 28 d'agost i el 4 de setembre de 2011 al llac Bled, al municipi homònim d'Eslovènia.[1]
Resultats
Masculí
Categories no olímpiques
Categoria: | Or: | Temps | Plata: | Temps | Bronze: | Temps |
M1x[2] | Nova Zelanda Mahé Drysdale | 6:39.56 | Txèquia Ondřej Synek | 6:40.05 | Regne Unit Alan Campbell | 6:44.86 |
M2x[3] | Nova Zelanda Nathan Cohen Joseph Sullivan | 6:10.76 | Alemanya Hans Gruhne Stephan Krüger | 6:10.82 | França Cédric Berrest Julien Bahain | 6:14.31 |
M4x[4] | Austràlia Chris Morgan James McRae Karsten Forsterling Daniel Noonan | 5:39.31 | Alemanya Karl Schulze Philipp Wende Lauritz Schoof Tim Grohmann | 5:39.56 | Croàcia David Šain Martin Sinković Damir Martin Valent Sinković | 5:42.82 |
M2−[5] | Nova Zelanda Eric Murray Hamish Bond | 6:14.77 | Regne Unit Pete Reed Andrew Triggs Hodge | 6:16.27 | Itàlia Niccolò Mornati Lorenzo Carboncini | 6:21.33 |
M4−[6] | Regne Unit Matt Langridge Richard Egington Tom James Alex Gregory | 5:55.18 | Grècia Stergios Papachristos Ioannis Tsilis Georgios Tziallas Ioannis Christou | 5:57.20 | Austràlia Samuel Loch Drew Ginn Nicholas Purnell Josh Dunkley-Smith | 5:58.44 |
M2+[7] | Itàlia Vincenzo Capelli Pierpaolo Frattini Niccolò Fanchi | 6:56.45 | Austràlia Will Lockwood James Chapman David Webster | 6:58.20 | Canadà Kevin Light Steven Van Knotsenburg Brian Price | 7:00.76 |
M8+[8] | Alemanya Gregor Hauffe Andreas Kuffner Eric Johannesen Maximilian Reinelt Richard Schmidt Lukas Müller Florian Mennigen Kristof Wilke Martin Sauer | 5:28.81 | Regne Unit Nathaniel Reilly-O'Donnell Cameron Nichol James Foad Alex Partridge Mohamed Sbihi Greg Searle Tom Ransley Daniel Ritchie Phelan Hill | 5:30.83 | Canadà Gabriel Bergen Andrew Byrnes Jeremiah Brown Douglas Csima Malcolm Howard Conlin McCabe Robert Gibson Will Crothers Brian Price | 5:31.18 |
LM1x[9] | Dinamarca Henrik Stephansen | 6:54.73 | Itàlia Pietro Ruta | 7:01.54 | Nova Zelanda Duncan Grant | 7:03.30 |
LM2x[10] | Regne Unit Zac Purchase Mark Hunter | 6:18.67 | Nova Zelanda Storm Uru Peter Taylor | 6:19.01 | Itàlia Lorenzo Bertini Elia Luini | 6:21.33 |
LM4x[11] | Itàlia Francesco Rigon Daniele Gilardoni Franco Sancassani Stefano Basalini | 6:00.95 | Alemanya Michael Wieler Stefan Wallat Jonas Schützeberg Ingo Voigt | 6:01.08 | Dinamarca Steffen Jensen Martin Batenburg Christian Nielsen Hans Christian Sørensen | 6:02.81 |
LM2−[12] | Regne Unit Peter Chambers Kieren Emery | 6:27.30 | Itàlia Luca De Maria Armando Dell'Aquila | 6:28.59 | Alemanya Bastian Seibt Lars Wichert | 6:29.05 |
LM4−[13] | Austràlia Anthony Edwards Samuel Beltz Ben Cureton Todd Skipworth | 5:55.10 | Itàlia Daniele Danesin Andrea Caianiello Marcello Miani Martino Goretti | 5:56.33 | Regne Unit Richard Chambers Chris Bartley Paul Mattick Rob Williams | 5:57.33 |
LM8+[14] | Austràlia Thomas Bertrand Ross Brown Blair Tunevitsch Thomas Gibson Alister Foot Roderick Chisholm Nicholas Baker Darryn Purcell David Webster | 5:44.57 | Itàlia Luigi Scala Fabrizio Gabriele Davide Riccardi Gianluca Santi Livio La Padula Catello Amarante Jiri Vlcek Giorgio Tuccinardi Gianluca Barattolo | 5:44.73 | Dinamarca Lasse Dittmann Daniel Graff Anders Hansen Jens Vilhelmsen Thorbjørn Patscheider Jacob Larsen Christian Pedersen Martin Kristensen Emil Blach | 5:46.75 |
Femení
Categories no olímpiques
Categoria: | Or: | Temps | Plata: | Temps | Bronze: | Temps |
W1x[15] | Txèquia Miroslava Knapková | 7:26.64 | Belarús Ekaterina Karsten | 7:28.68 | Nova Zelanda Emma Twigg | 7:30.68 |
W2x[16] | Regne Unit Anna Watkins Katherine Grainger | 6:44.73 | Austràlia Kerry Hore Kim Crow | 6:45.98 | Nova Zelanda Fiona Paterson Anna Reymer | 6:46.74 |
W4x[17] | Alemanya Julia Richter Tina Manker Stephanie Schiller Britta Oppelt | 6:18.37 | Estats Units Stesha Carle Natalie Dell Adrienne Martelli Megan Kalmoe | 6:19.90 | Nova Zelanda Sarah Gray Louise Trappitt Fiona Bourke Eve MacFarlane | 6:23.33 |
W2−[18] | Nova Zelanda Juliette Haigh Rebecca Scown | 6:58.16 | Regne Unit Helen Glover Heather Stanning | 6:58.24 | Austràlia Sarah Tait Kate Hornsey | 7:03.98 |
W4−[19] | Estats Units Sarah Zelenka Kara Kohler Emily Regan Sara Hendershot | 6:30.30 | Austràlia Peta White Renee Chatterton Pauline Frasca Kate Hornsey | 6:31.18 | Països Baixos Wianka van Dorp Olivia van Rooijen Ellen Hogerwerf Femke Dekker | 6:34.06 |
W8+[20] | Estats Units Esther Lofgren Susan Francia Meghan Musnicki Taylor Ritzel Jamie Redman Amanda Polk Caroline Lind Elle Logan Mary Whipple | 6:03.65 | Canadà Janine Hanson Rachelle Viinberg Natalie Mastracci Cristy Nurse Krista Guloien Ashley Brzozowicz Darcy Marquardt Andréanne Morin Lesley Thompson | 6:04.39 | Regne Unit Alison Knowles Jo Cook Jessica Eddie Louisa Reeve Natasha Page Lindsey Maguire Katie Solesbury Victoria Thornley Caroline O'Connor | 6:06.03 |
LW1x[21] | Brasil Fabiana Beltrame | 7:44.58 | Suïssa Pamela Weisshaupt | 7:48.24 | Alemanya Lena Müller | 7:50.44 |
LW2x[22] | Grècia Christina Giazitzidou Alexandra Tsiavou | 6:59.80 | Canadà Lindsay Jennerich Patricia Obee | 7:03.46 | Regne Unit Hester Goodsell Sophie Hosking | 7:04.33 |
LW4x[23] | Regne Unit Stephanie Cullen Imogen Walsh Kathryn Twyman Andrea Dennis | 6:28.14 | R.P. de la Xina Pan Dandan Tang Chanjuan Liu Jing Yan Xiaohua | 6:30.41 | Estats Units Hillary Saeger Nicole Dinion Lindsey Hochman Katherine Robinson | 6:33.91 |
Categories adaptades
All boat classes (except IDMix4+) are also Paralympic.
Categoria: | Or: | Temps | Plata: | Temps | Bronze: | Temps |
ASW1x[24] | Ucraïna Alla Lysenko | 5:39.52 | França Nathalie Benoit | 5:41.39 | Israel Moran Samuel | 5:49.97 |
ASM1x[25] | Regne Unit Tom Aggar | 4:58.01 | Rússia Alexey Chuvashev | 5:00.09 | Austràlia Erik Horrie | 5:04.75 |
TAMix2x[26] | R.P. de la Xina Lou Xiaoxian Fei Tianming | 4:01.81 | França Perle Bouge Stephane Tardieu | 4:02.98 | Austràlia John Maclean Kathryn Ross | 4:05.13 |
IDMix4+[27] | Hong Kong Wang Sin Liu King Shan Lam Tung Chun Szeto Kwok Man Tsui Tsz Wai Chan | 3:51.08 | Alemanya Clara von der Gruen Paula Hamann Fabian Neitzel Maximilian Kunze Florian Schaefer | 4:01.12 | Itàlia Giorgia Indelicato Elisabetta Tieghi Luca Varesano Francesco Borsani Federico Zoppi | 4:01.41 |
LTAMix4+[28] | Regne Unit Pamela Relph Naomi Riches David Smith James Roe Lily Van Den Broecke | 3:27.10 | Canadà Anthony Theriault David Blair Victoria Nolan Meghan Montgomery Laura Comeau | 3:31.84 | Alemanya Anke Molkenthin Christiane Quirin Martin Lossau Michael Schulz Katrin Splitt | 3:33.27 |
Medaller
Categories masculina i femenina
Posició | Estat | Or | Plata | Bronze | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Regne Unit | 5 | 3 | 4 | 12 |
2 | Nova Zelanda | 4 | 1 | 4 | 9 |
3 | Austràlia | 3 | 3 | 2 | 8 |
4 | Itàlia | 2 | 4 | 2 | 8 |
5 | Alemanya | 2 | 3 | 2 | 7 |
6 | Estats Units | 2 | 1 | 1 | 4 |
7 | Txèquia | 1 | 1 | 0 | 2 |
Grècia | 1 | 1 | 0 | 2 | |
9 | Dinamarca | 1 | 0 | 2 | 3 |
10 | Brasil | 1 | 0 | 0 | 1 |
11 | Canadà | 0 | 2 | 2 | 4 |
12 | Belarús | 0 | 1 | 0 | 1 |
R.P. de la Xina | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Suïssa | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15 | Croàcia | 0 | 0 | 1 | 1 |
França | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Països Baixos | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Total | 22 | 22 | 22 | 66 |
Categories adaptades
Posició | Estat | Or | Plata | Bronze | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Regne Unit | 2 | 0 | 0 | 2 |
2 | R.P. de la Xina | 1 | 0 | 0 | 1 |
Hong Kong | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Ucraïna | 1 | 0 | 0 | 1 | |
5 | França | 0 | 2 | 0 | 2 |
6 | Alemanya | 0 | 1 | 1 | 2 |
7 | Canadà | 0 | 1 | 0 | 1 |
Rússia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
9 | Austràlia | 0 | 0 | 2 | 2 |
10 | Israel | 0 | 0 | 1 | 1 |
Itàlia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Total | 5 | 5 | 5 | 15 |
Referències
- ↑ «2011 World Rowing Championships». International Rowing Federation. Arxivat de l'original el 2016-03-19. [Consulta: 18 març 2016].
- ↑ Men's M1x Results
- ↑ Men's M2x Results
- ↑ Men's M4x Results
- ↑ Men's M2− Results
- ↑ Men's M4− Results
- ↑ «Men's M2+ Results». Arxivat de l'original el 2016-02-06. [Consulta: 26 octubre 2017].
- ↑ Men's M8+ Results
- ↑ Men's LM1x Results
- ↑ Men's LM2x Results
- ↑ «Men's LM4x Results». Arxivat de l'original el 2016-02-06. [Consulta: 26 octubre 2017].
- ↑ Men's LM2− Results
- ↑ Men's LM4− Results
- ↑ «Men's LM8+ Results». Arxivat de l'original el 2016-02-06. [Consulta: 26 octubre 2017].
- ↑ Women's W1x Results
- ↑ Women's W2x Results
- ↑ Women's W4x Results
- ↑ Women's W2− Results
- ↑ Women's W4− Results
- ↑ Women's W8+ Results
- ↑ Women's LW1x Results
- ↑ Women's LW2x Results
- ↑ Women's LW4x Results
- ↑ «ASW1x Results». Arxivat de l'original el 2016-02-06. [Consulta: 26 octubre 2017].
- ↑ «ASM1x Results». Arxivat de l'original el 2016-02-06. [Consulta: 26 octubre 2017].
- ↑ «TAMix2x Results». Arxivat de l'original el 2016-02-06. [Consulta: 26 octubre 2017].
- ↑ «IDMix4+ Results». Arxivat de l'original el 2016-02-06. [Consulta: 26 octubre 2017].
- ↑ «LTAMix4+ Results». Arxivat de l'original el 2016-02-06. [Consulta: 26 octubre 2017].